Isroilda AQSh va Isroilning Eronga qarshi urushi davom etar ekan, mamlakat boʻylab maktablar yopildi, madaniy muassasalar faoliyatini toʻxtatdi va politsiya buyrugʻi bilan katta yigʻilishlar bekor qilindi. Urushga qarshi noroziliklar, agar mavjud boʻlsa ham, deyarli ifoda etilmaydi, chunki jamoatchilik doimiy raketa hujumlari xavfi ostida hayot kechirmoqda.
Isroil-Arab faollik guruhi Zazim kabi tashkilotlar markaziy shaharlarda urushga qarshi bir necha namoyishlar oʻtkazmoqda, ammo ular ogʻir nazorat ostida boʻlib, ofitserlar ogohlantirish signallari eshitilganda yoki yigʻilishlar xavfli deb topilganda olomonni tarqatishni talab qilmoqda. Zazimning hammuassisi va bosh direktori Raluka Ganea aytishicha, odamlar kunlik raketa hujumlari tufayli charchagan holda, norozilik bildirishga qodir emas: "Bu tirronlar uchun qoʻllanma kabi. Norozilikni bostirishning usuli bu va hozircha ishlayapti".
Urushga qarshi chiqqan shaxslar, masalan, 19 yoshli Itamar Grinberg, jamiyat tomonidan rad etilmoqda va koʻchada tupurishga duchor boʻlmoqda. U Tel-Aviv yaqinidagi shaharchasida "xoin" yoki "terrorchi" deb baqirishganini aytdi. Itamar aniq bildirdiki, u terrorchi emas, lekin Eronga qarshi urushni toʻxtatish uchun "xoin" deb atalishga tayyor.
Isroilda jurnalistlar va faollar oʻz-oʻzini nazorat qilish va tsenzura muhitini tasvirlaydilar, bu odamlarni urush oqibatlari haqida Eron fuqarolariga qaraganda kamroq xabardor qilmoqda. 5-mart kiritilgan yangi urush cheklovlari Eron raketa hujumlari haqida, ular qaerga teggani va qanday zarar yetkazgani haqida xabar berishni taqiqlaydi, bu esa koʻp hollarda umuman xabar qilinmasligiga olib kelmoqda.
+972 jurnali muxbirlari bir holatni hujjatlashtirdi, unda jurnalistlar taʼlim muassasasiga teggan qoldiqlar haqida xabar berishga ruxsat berilgan, ammo yaqin atrofdagi nishonni muvaffaqiyatli urgan Eron raketasi haqida gapirmagan. Boshqa holatda, jurnalistlar turar-joy binosidagi zararni suratga olayotganda, xavfsizlik agentligi bilan bogʻliq deb hisoblangan shaxs ularga yaqinlashib, hujumning haqiqiy nishoni haqida yozishni toʻxtatishni soʻragan. +972 ning hamkasbi Local Call gazetasi muharriri Meron Rapoport aytishicha, tsenzura soʻnggi yillarda boʻshashgan boʻlsa-da, joriy urush davrida yana qattiqlashtirildi: "Biz nima urilayotganini yoki qanday portlovchi moddalar ishlatilayotganini bilmaymiz".
Eron Tel-Avivga bir necha marta raketalar otgan, baʼzilari shikastlanishlarga olib kelgan. Eng soʻnggi, seshanba kuni, raketalar shaharda havo hujumi signallarini ishga solgan, koʻp qavatli turar-joy binosida katta teshiklar paydo boʻlgan. Isroilning Magen David Adom shoshilinch tibbiy xizmati olti kishi toʻrtta turli joyda yengil jarohat olganini aytdi. Rapoport taʼkidlaganidek, Isroil sharhlovchilari Eron jamoatchiligi qanchalik ogʻir zarba olayotganini bilmasligini aytishadi, lekin istehzoli tarzda, ular Isroilning qanchalik ogʻir zarba olayotgani haqida koʻp isroilliklarga qaraganda yaxshiroq tushunchaga ega boʻlishi mumkin.

В Израиле, по мере продолжения войны США и Израиля против Ирана, по всей стране закрыты школы, приостановлена деятельность культурных учреждений и отменены массовые собрания по приказу полиции. Протесты против войны, если они и существуют, почти не выражаются, поскольку общественность живёт под постоянной угрозой ракетных ударов.
Несколько демонстраций против войны, таких как организованные израильско-арабской активистской группой Zazim, проходят в центральных городах, но под жёстким надзором, при этом офицеры требуют разойтись при звуках сирен или если собрания считаются опасными. Соучредитель и исполнительный директор Zazim Ралука Ганеа говорит, что люди слишком истощены ежедневными ракетными атаками, чтобы выражать недовольство: "Это как руководство для тиранов. Так подавляют протест или оппозицию, и пока это работает".
Лица, выступающие против войны, такие как 19-летний Итамар Гринберг, отвергаются обществом и подвергаются плевкам на улице. Он рассказывает, что в его родном городе под Тель-Авивом его преследуют криками "предатель" или "террорист". Итамар ясно даёт понять, что он не террорист, но готов принять ярлык предателя, если это остановит войну против Ирана.
В Израиле журналисты и активисты описывают атмосферу самоцензуры и цензуры, которая оставляет людей менее информированными о последствиях войны, чем граждан Ирана. Новые военные ограничения, введённые 5 марта, запрещают сообщать о иранских ракетных ударах, их местах попадания и нанесённом ущербе, что часто приводит к полному отсутствию освещения.
Журнал +972 документировал случай, когда журналистам разрешили сообщать об обломках, попавших в учебное заведение, но не упоминать фактический удар иранской ракеты, успешно поразившей цель поблизости. В другом случае, при фотографировании повреждений жилого дома, к журналистам подошёл человек, предположительно связанный с агентством безопасности, и попросил полицию не допускать записи реальной цели атаки. Редактор Local Call Мерон Рапопорт отмечает, что цензура, ослабевшая в последние годы, ужесточилась в текущей войне: "Мы не знаем, чем и куда бьют".
Иран нанёс несколько ракетных ударов по Тель-Авиву, некоторые из которых привели к повреждениям и травмам. В последний раз, во вторник, ракеты вызвали сирены воздушной тревоги в городе, где в многоэтажном жилом доме образовались большие пробоины. Скорая помощь Маген Давид Адом сообщила о шести легко пострадавших в четырёх разных местах. Рапопорт иронично замечает, что израильские комментаторы часто говорят, что иранская публика не знает, насколько сильно их бьют, но, возможно, иранцы лучше понимают, насколько сильно бьют Израиль, чем большинство израильтян.