«Manchester Siti» bosh murabbiyi Pep Guardiola jamoasi mavsum yakunida Premer-liga chempionligini qo‘lga kirita olmasa ham yoki FA Kubogi finalida «Chelsi»ga yutqazsa ham, mavsum muvaffaqiyatli deb hisoblanishini aytdi.
Guardiola shogirdlari shanba kuni «Uembli» stadionida «Chelsi»ga qarshi FA Kubogi finalida maydonga tushadi. Bu «shaharliklar»ning ketma-ket to‘rtinchi FA Kubogi finalidir.
«Siti» har mavsum Premer-liga va Chempionlar ligasini asosiy maqsad qilib qo‘yadi, ammo bu yil ikkala musobaqada ham kutilgan natijaga erisha olmadi. Chempionlar ligasining 1/8 finalida «Real Madrid»ga mag‘lub bo‘lgan jamoa Premer-ligada «Arsenal»dan besh ochko ortda qolmoqda.
Guardiola: «Ba’zan kuboklarni yutib, mavsum muvaffaqiyatsiz bo‘ladi. Ba’zan esa kubok yutmasdan ham mavsum ajoyib o‘tadi. Men bir necha hafta oldin aytdim: bu mavsum yaxshi o‘tdi. Haqiqatan ham yaxshi», dedi.
«Siti» so‘nggi ikki FA Kubogi finalida «Kristal Pelas» va «Manchester Yunayted»ga yutqazgan. Guardiola «Uembli»dagi 24-safariga chiqish arafasida: «Hayajon bor. Umid qilamanki, oxirgi ikki safardagidan yaxshiroq o‘ynaymiz», deya qo‘shimcha qildi.
Guardiolaning «Siti» bilan shartnomasiga bir yil qolgan va u yangi shartnoma imzolamagan. Murabbiyning «Etihad»dagi o‘n yillik faoliyatini yakunlashi mumkinligi haqida mish-mishlar tarqalmoqda.

Главный тренер «Манчестер Сити» Пеп Гвардиола заявил, что его команда провела успешный сезон, независимо от того, выиграет ли она Премьер-лигу или финал Кубка Англии против «Челси» в субботу.
Подопечные Гвардиолы в субботу сыграют на «Уэмбли» в финале Кубка Англии против «Челси». Это четвертый подряд финал Кубка Англии для «горожан».
«Сити» каждый сезон ставит перед собой цель выиграть Премьер-лигу и Лигу чемпионов, но в этом году команда не оправдала ожиданий в обоих турнирах. Вылетев из Лиги чемпионов на стадии 1/8 финала от «Реала», «Сити» отстает от «Арсенала» на пять очков в Премьер-лиге.
Гвардиола: «Иногда вы выигрываете трофеи, но сезон оказывается неудачным. Иногда вы не выигрываете трофеи, но сезон складывается отлично. Я сказал несколько недель назад: этот сезон был хорошим. Действительно хорошим».
«Сити» проиграл два последних финала Кубка Англии — «Кристал Пэлас» и «Манчестер Юнайтед». Перед своим 24-м визитом на «Уэмбли» Гвардиола сказал: «Волнение есть. Надеюсь, мы сыграем лучше, чем в прошлые два раза».
Контракт Гвардиолы с «Сити» рассчитан еще на один год, и он пока не подписал новое соглашение. Ходят слухи, что тренер может завершить свое десятилетнее пребывание на «Этихад» после окончания текущего сезона.