Aston Villa “Liverpool”ni 4:2 hisobida mag‘lub etib, Premer-ligada to‘rtinchi o‘ringa ko‘tarildi va Chempionlar Ligasiga yo‘llanmani qo‘lga kiritdi. Ushbu g‘alaba “Villa”ga 62 ochko keltirdi.
“Liverpool” esa 59 ochko bilan beshinchi o‘rinda qoldi va Chempionlar Ligasiga yo‘llanma olish uchun “Bornmut” hamda “Brighton” bilan raqobatda zaif ahvolda. Bu “Liverpool”ning mavsumdagi 12-mag‘lubiyati bo‘ldi.
O‘yinda Morgan Rojers “Villa”ni oldinga olib chiqdi, ammo Virgil van Deyk hisobni tenglashtirdi. Keyin Ollie Uotkins ikki marta gol urdi va Jon MakGinn to‘rtinchi golni kiritdi. Van Deyk qo‘shimcha vaqtda yana bir gol urdi.
MakGinn Sky Sportsga bergan intervyusida: “Biz chiziqni kesib o‘tishimiz kerak edi. Bu bizga chorshanba kungi Yevropa Ligasi finalini to‘g‘ri nishonlash imkonini beradi”, dedi.
“Liverpool” murabbiyi Arne Slot mag‘lubiyatdan keyin bosim sezmasligini aytdi, ammo jamoasi juda ko‘p “yumshoq” gollar o‘tkazayotganini tan oldi. “Biz bugun yaxshi o‘ynamadik”, dedi Slot.

«Астон Вилла» одержала уверенную победу над «Ливерпулем» со счётом 4:2 в матче Премьер-лиги, что позволило команде подняться на четвёртое место и гарантировать себе место в Лиге чемпионов на следующий сезон.
Победа принесла «Вилле» 62 очка, в то время как «Ливерпуль» остался на 59 очках, рискуя быть обойдённым «Борнмутом» и «Брайтоном» в борьбе за место в Лиге чемпионов. Это 12-е поражение «Ливерпуля» в сезоне.
Морган Роджерс вывел хозяев вперёд в первом тайме, но Вирджил ван Дейк сравнял счёт в начале второго. Дубль Олли Уоткинса и гол Джона Макгинна обеспечили победу, хотя ван Дейк забил второй гол в компенсированное время.
Макгинн в интервью Sky Sports заявил: «Мы должны были пересечь черту. Это позволяет нам радоваться и правильно подготовиться к финалу Лиги Европы в среду».
Тренер «Ливерпуля» Арне Слот признал, что команда пропускает слишком много «лёгких» голов, но отрицает дополнительное давление после поражения. «Мы должны сосредоточиться на игре с „Брентфордом“», — сказал он.