Sabalenka birinchi set va ikkinchi setda ikki marta breyk qilganiga qaramay, o‘yinni nazorat qila olmadi. U 57 ta majburiy bo‘lmagan xatoga yo‘l qo‘ydi va shamolli ob-havo sharoitida o‘z o‘yinini topa olmadi.
22 yoshli Shnayder faoliyatidagi ikkinchi marta kuchli o‘nlikdagi tennischini mag‘lub etdi. U yarim finalda polyak kvalifikatsiyachisi Maja Chvalinskaga qarshi o‘ynaydi.
“Rostini aytsam, so‘z topolmayapman, juda xursandman. Shamol bilan og‘ir sharoitlar bor edi. Birinchi setda uning o‘yiniga moslashishga harakat qildim”, dedi Shnayder.
Sabalenka “Rolan Garros”da qolgan yagona “Katta dubulg‘a” chempioni edi, ammo bu maqomga munosib o‘yin ko‘rsata olmadi. Uchinchi setda atigi 14 ochko to‘pladi.

Попытка первой ракетки мира Арины Соболенко завоевать первый титул Открытого чемпионата Франции провалилась после странного поражения от россиянки Дианы Шнайдер в четвертьфинале.
Белоруска вела в сете и с двойным брейком, но затем допустила 57 невынужденных ошибок и уступила 3:6, 7:5, 6:0 в ветреных условиях на корте Филиппа Шатрие.
Шнайдер встретится с польской квалифайеркой Майей Хвалиньской в полуфинале. 22-летняя россиянка лишь во второй раз в карьере обыграла игрока из топ-10.
«Честно говоря, я без слов, я очень счастлива. Сложные условия с ветром. В первом сете пыталась адаптироваться к ее игре», — сказала Шнайдер.
Соболенко была единственной чемпионкой турниров Большого шлема, оставшейся в сетке, но не оправдала статуса, проиграв третий сет со счетом 0:6.