Nyu-Yorkdagi Penn Station vokzalida sodir bo‘lgan pichoqlash hodisasida besh kishi jarohat oldi, deb xabar berdi rasmiylar.
Nyu-York o‘t o‘chirish departamenti matbuot xizmati ma’lumotiga ko‘ra, bir kishi og‘ir, ikki kishi o‘rtacha, qolganlari esa yengil jarohat olgan. Hodisa mahalliy vaqt bilan soat 19:00 atrofida ro‘y bergan.
Politsiya gumonlanuvchini qidiruv natijasida qo‘lga oldi. Huquq-tartibot idoralari xabariga ko‘ra, pichoqlash tasodifiy zo‘ravonlik harakati bo‘lgan va gumonlanuvchi ruhiy jihatdan notinch holatda bo‘lgan.
Yaradorlar Bellevue kasalxonasiga yetkazilgan. Hodisa AQSh prezidenti Donald Trampning dushanba kuni Madison Square Gardenda bo‘lib o‘tadigan NBA finali o‘yinini tomosha qilish uchun tashrifi oldidan xavfsizlik choralari kuchaytirilayotgan bir paytda sodir bo‘ldi.
Shahar rasmiylari Tramp tashrifi sababli sumkalarni olib kirish taqiqlanganini va arena tashqarisidagi tomosha partiyasi bekor qilinganini e’lon qildi. Mer Zohran Mamdani ham o‘yinda qatnashishi kutilmoqda.

Пять человек получили ранения в результате нападения с ножом на вокзале Пенн-Стейшн в Нью-Йорке, сообщили официальные лица.
По данным пожарной службы Нью-Йорка, один человек получил серьезные ранения, двое — средней тяжести, остальные — легкие. Нападение произошло около 19:00 по местному времени.
Полиция задержала подозреваемого после розыска. По данным правоохранителей, нападение было случайным актом насилия, а подозреваемый находился в нестабильном психическом состоянии.
Раненые доставлены в больницу Бельвью. Инцидент произошел на фоне усиления мер безопасности перед визитом президента США Дональда Трампа, который в понедельник посетит финал НБА в Madison Square Garden.
В связи с визитом Трампа городские власти объявили о запрете на сумки и отмене вечеринки для болельщиков у арены. Ожидается, что мэр Зохран Мамдани также посетит игру.