Kanadaning sobiq bosh vaziri Jastin Tryudo o‘z mamlakatining birinchi jahon chempionati o‘yinini o‘tkazib yuborib, sevishgani, pop-yulduz Keti Perri chiqish qilgan AQSh o‘yiniga borishi tanqidga uchradi.
“Ba’zida sevishgan burchlari ustun turadi. Ammo kimni kubok uchun qo‘llab-quvvatlayotganimni bilasiz”, deb yozdi u ijtimoiy tarmoqlarda va Kanada bayrog‘i emojisini qo‘shdi.
Toronto va Los-Anjelesdagi ochilish o‘yinlari bir necha soat farq bilan o‘tkazildi. Kameralar Perrining sahnadan yugurib chiqib, sobiq Kanada rahbarini o‘pishini oldi. O‘yin davomida ular pivo ichib, erkalashayotgani ko‘rsatildi.
Ammo onlayn tarzda ba’zi kanadaliklar norozi edi. Torontolik bir foydalanuvchi buni “mamlakatga tarsaki” deb atadi. Boshqalar Tryudoni “xoin” va “firibgar” deb atadi.
Sobiq bosh vazir Kanadaning Bosniya va Gersegovina bilan 1:1 hisobidagi durang o‘yinini o‘tkazib yubordi. Uning o‘rniga u AQShning Paragvayni 4:1 hisobida mag‘lub etishini tomosha qildi.
Perri AQShdagi birinchi jahon chempionati o‘yinini 2024 yilgi “143” albomidagi “Wonder” qo‘shig‘i bilan ochdi. U “California Girls” kabi xitlar o‘rniga nisbatan noma’lum balladani tanlaganini aytdi.
Tryudo va Perri 2025 yil iyul oyidan beri omma oldida birga ko‘rinmoqda. Ular dekabr oyida Instagram’da munosabatlarini rasman tasdiqladilar. Tryudo 18 yil turmush qurgan sobiq rafiqasi bilan 2023 yilda ajrashgan.

Бывший премьер-министр Канады Джастин Трюдо подвергся критике за то, что пропустил первый матч своей страны на чемпионате мира, чтобы посетить игру США, где выступала его девушка, поп-звезда Кэти Перри.
«Иногда обязанности заботливого парня берут верх. Но вы знаете, за кого я болею, чтобы выиграть Кубок», — написал он в соцсетях, добавив эмодзи канадского флага.
Открывающие матчи в Торонто и Лос-Анджелесе прошли с разницей в несколько часов. Камеры засняли Перри, сбегающую со сцены, чтобы поцеловать бывшего канадского лидера. На протяжении игры пару показывали потягивающей пиво и воркующей на трибунах.
Однако в сети некоторые канадцы были недовольны. Пользователь из Торонто назвал это «пощёчиной стране». Другие называли Трюдо «предателем» и «мошенником».
Бывший премьер пропустил ничью Канады с Боснией и Герцеговиной (1:1) в Торонто. Вместо этого он смотрел, как США разгромили Парагвай (4:1) в Лос-Анджелесе.
Перри открыла первую игру ЧМ в США песней «Wonder» из своего альбома 2024 года «143». Она заявила, что выбрала малоизвестную балладу вместо хитов вроде «California Girls».
Трюдо и Перри публично связывают с июля 2025 года. Они официально подтвердили отношения в Instagram в декабре. Трюдо был женат 18 лет на телеведущей Софи Грегуар, они объявили о расставании в 2023 году.