Tailand politsiyasi 17 yoshli qizning o‘ldirilishida gumonlanib, avstraliyalik erkakni hibsga oldi. Qizning jasadi Pattaya kurort shahri yaqinidagi temir yo‘l bo‘yida tashlab ketilgan chamadondan topilgan.
46 yoshli Simon Carman juma kuni kechqurun Bangkokdagi Suvarnabhumi aeroportida Pert shahriga uchish uchun tayyorgarlik ko‘rayotganda ushlangan. Politsiya xavfsizlik kameralari qizni payshanba kuni erta tongda Carman bilan birga kondominiumga kirayotganini ko‘rsatgan.
Bir necha soatdan so‘ng, alohida tasvirlarda Carman katta qora chamadon bilan binodan chiqib, uni mototsiklga yuklab, ketayotgani aks etgan. Qizning yalang‘och jasadi keyin chamadon ichida, u so‘nggi marta ko‘rilgan joydan bir oz narida topilgan.
Politsiya qizning yuzida kuchli ko‘karishlar bilan og‘ir jarohat olganini ma’lum qildi. Qizning do‘stlari uni juma kuni tushdan keyin bedarak yo‘qolgan deb xabar berishgan.
Polkovnik Anek Sarathongyu, Pattaya shahar politsiya boshlig‘i, Carman qotillikda gumon qilinayotganini va uning tirnoq izlari “kurashga mos kelishini” aytdi. Hibsga olingandan so‘ng olingan videoda bo‘ynidagi izlar haqida so‘ralganda, gumonlanuvchi buni o‘rgimchak bilan bog‘ladi.
Carman qotillik, jasadni yashirish va voyaga yetmagan qizni nomaqbul maqsadda olib ketish kabi bir qancha ayblovlarga duch kelmoqda. U qizni o‘ldirganini rad etmoqda. Avstraliya Tashqi ishlar va savdo departamenti konsullik yordami ko‘rsatayotganini, ammo batafsil izoh bera olmasligini bildirdi.

Полиция Таиланда арестовала 46-летнего гражданина Австралии Саймона Кармана по подозрению в убийстве 17-летней девушки. Её обнажённое тело было обнаружено в чемодане, брошенном возле железнодорожных путей недалеко от курортного города Паттайя.
Карман был задержан в пятницу вечером в аэропорту Суварнабхуми в Бангкоке при попытке вылететь в австралийский город Перт. По данным полиции, камеры видеонаблюдения зафиксировали, как девушка входила в кондоминиум с подозреваемым ранним утром в четверг.
Несколько часов спустя другие камеры показали, как Карман покидает здание с большим чёрным чемоданом, который он погрузил на мотоцикл и уехал. Позже тело девушки было найдено внутри чемодана.
Полиция сообщила, что на лице девушки были сильные гематомы, указывающие на жестокое нападение. Тревогу подняли друзья подростка, заявившие о её пропаже во второй половине дня в пятницу.
Полковник Анек Саратхонгю, начальник полиции Паттайи, заявил, что Карман считается ответственным за убийство, и отметил, что на его теле есть следы от ногтей, «соответствующие борьбе». На видео после ареста на вопрос о следах на шее подозреваемый ответил, что это укус паука.
Карману предъявлены обвинения в убийстве, сокрытии тела и развратных действиях в отношении несовершеннолетней. Он отрицает свою вину. Министерство иностранных дел и торговли Австралии заявило, что оказывает консульскую помощь, но отказалось от дальнейших комментариев.