O‘zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyev boshchiligidagi vakillik delegatsiyasi Gruziyaga davlat tashrifi bilan keldi. Tashrif doirasida Gruziya Bosh vaziri Irakliy Kobaxidze O‘zbekiston rahbarining sharafiga rasmiy kechki ovqat uyushtirdi.
Bosh vazir matbuot xizmati ma’lumotiga ko‘ra, hukumat rahbari O‘zbekiston Prezidentining oliy davlat darajasidagi ilk tashrifining ikki tomonlama munosabatlarni rivojlantirishdagi tarixiy ahamiyatini ta’kidladi.
Prezident matbuot xizmati xabariga ko‘ra, madaniy dastur davomida davlat rahbari va Gruziya Bosh vaziri Irakliy Kobaxidze funikulyorda Mtatsminda tog‘iga chiqib, Tbilisining panoramik manzarasini tomosha qilishdi. Bu yerda rahbarlar esdalik suratga tushishdi.
Shuningdek, oliy mehmon va butun O‘zbekiston xalqiga chuqur hurmat belgisi sifatida Tbilisi teleminorasi O‘zbekiston Respublikasi davlat bayrog‘i ranglari bilan tantanali ravishda yoritildi.

Президент Узбекистана Шавкат Мирзиёев во главе представительной делегации прибыл в Грузию с государственным визитом. Премьер-министр Грузии Ираклий Кобахидзе провел официальный ужин в честь высокого гостя.
По информации пресс-службы премьер-министра, руководитель правительства подчеркнул историческую значимость первого в истории визита президента Узбекистана на высшем государственном уровне для дальнейшего развития двусторонних отношений.
В пресс-службе президента рассказали, что в ходе культурной программы глава государства и премьер-министр Грузии вместе поднялись на фуникулере на гору Мтацминда, откуда открывается панорамный вид на Тбилиси. Здесь лидеры сделали совместное фото на память.
Кроме того, в знак глубокого уважения к высокому гостю и всему узбекскому народу Тбилисская телебашня была торжественно подсвечена цветами государственного флага Республики Узбекистан.