Hindistonning janubiy Telangana shtatida bir erkak o‘zini ta’qib qilganlikda ayblagan 16 yoshli qizni va uning onasi hamda buvisini o‘ldirganlikda gumon qilinmoqda. Gumondor, shuningdek, o‘z xotini va ikki o‘g‘lini ham o‘ldirgan.
Gumondor avval ta’qib qilish ayblovi bilan hibsga olingan, biroq keyin garov evaziga ozodlikka chiqarilgan. O‘sha kechasi u qizning uyiga borib, qiz, uning onasi va buvisini o‘ldirgan. So‘ng o‘z uyiga qaytib, xotini va ikki o‘g‘lini ham o‘ldirgan.
Qotilliklardan so‘ng gumondor otasiga qo‘ng‘iroq qilib, qilgan ishlarini tan olgan va o‘z joniga qasd qilmoqchi ekanligini aytgan. Ota darhol politsiyani xabardor qilgan. Politsiya voqea joyiga yetib borib, tergovni boshlagan.
Gumondor 26-may kuni Bolalarni jinsiy zo‘ravonlikdan himoya qilish to‘g‘risidagi qonun (POCSO) bo‘yicha hibsga olingan edi. Hozirda u qidiruvda ekanligi ma’lum qilindi.
Bu voqea Hindistonda bolalarga nisbatan zo‘ravonlik muammosini yana bir bor ko‘tarib chiqdi. 2024-yilda 188 mingga yaqin bolalarga nisbatan jinoyat qayd etilgan bo‘lib, shundan 77 foizi o‘g‘irlash va POCSO bilan bog‘liq.

В южном индийском штате Телангана мужчина подозревается в убийстве шести человек, включая 16-летнюю девушку, которая обвинила его в преследовании. По данным полиции, после того как подозреваемый был отпущен под залог по обвинению в преследовании, он убил девушку, ее мать и бабушку, а затем вернулся домой и убил свою жену и двух сыновей.
После убийств мужчина позвонил своему отцу и признался в содеянном, заявив, что также планирует покончить с собой. Отец немедленно сообщил в полицию, которая прибыла на место и начала расследование.
Подозреваемый был арестован 26 мая по закону о защите детей от сексуальных преступлений (POCSO). В настоящее время он находится в розыске.
Этот инцидент вновь привлек внимание к проблеме насилия в отношении детей в Индии. В 2024 году было зарегистрировано почти 188 000 случаев преступлений против детей, из которых 77% составили похищения и преступления по закону POCSO.