Germaniyaning Regensburg shahridagi bank filialida pichoq bilan qurollangan shaxs tomonidan garovga olish holati yuz berdi. Politsiya xabariga ko‘ra, kamida bir kishi hayot uchun xavfli jarohatlar olgan.
Politsiya vakilining ma’lum qilishicha, hozircha binoga kirish imkoni yo‘q va gumonlanuvchi ichkarida pichoq bilan qurollangan holda qolmoqda. Maxsus bo‘linmalar va vertolyot voqea joyiga yo‘naltirilgan.
Dastlabki ma’lumotlarga ko‘ra, gumonlanuvchining talablari noma’lum va uning motivi aniqlanmagan. Politsiya hali bu holatni garovga olish deb atashga erta ekanligini ta’kidlamoqda.
Regensburg Bavariyaning sharqiy qismida, Myunxen va Nyurnberg o‘rtasida joylashgan bo‘lib, aholisi taxminan 150 ming kishini tashkil etadi. Voqea yuzasidan tergov davom etmoqda.

В отделении банка в немецком Регенсбурге произошел потенциальный захват заложников. По данным полиции, по меньшей мере один человек получил опасные для жизни ранения.
Представитель полиции сообщил, что доступ в здание пока невозможен, а подозреваемый, предположительно вооруженный ножом, остается внутри. Спецподразделения и вертолет направлены к месту происшествия.
Мотивы подозреваемого неизвестны, требований он пока не выдвигал. Полиция отмечает, что пока рано квалифицировать инцидент как захват заложников, так как местонахождение мужчины внутри здания не установлено.
Регенсбург — город с населением около 150 тысяч человек, расположенный в восточной Баварии между Нюрнбергом и Мюнхеном, недалеко от границы с Чехией. Расследование продолжается.