Skubal bu xabarni shanba kuni kechqurun Tigersning Athletics ustidan 8-6 hisobidagi g'alabasidan so'ng eshitdi va o'yindan keyin hissiyotlarga berilib, 2018-yilda uni draft qilgan va pitching yulduziga aylantirgan jamoadan ketishga tayyorlanayotganini aytdi.
“Men Dodger bo'lishdan hayajondaman”, dedi u. “U yerga borib, o'sha yigitlar bilan uchrashishni va ketma-ket uchta chempionlikni qo'lga kiritishni orzu qilaman. Bu juda qiyin, shuning uchun men buning bir qismi bo'lishdan juda xursandman. Lekin his-tuyg'ular juda ko'p. Albatta, biroz rollercoaster.”
Skubal Dodgersning allaqachon Shohei Ohtani, Yoshinobu Yamamoto va Mookie Betts kabi taniqli o'yinchilari bor yuqori narxdagi ro'yxatiga qo'shilgan eng so'nggi yulduzdir.
Agar hamma sog'lom bo'lsa, u Ohtani, joriy World Series MVP Yamamoto, ikki karra Cy Young mukofoti sovrindori Blake Snell va Tyler Glasnow bilan rotatsiyada o'ynashi mumkin. Dodgers startchilar ERA bo'yicha ligada yetakchilik qilmoqda (3.36) va endi Skubalni qo'shmoqda.
Dodgers Milliy Liga G'arbiy divizionida birinchi o'rinda va Skubalni qo'shishdan oldin ham 1998-2000-yillarda Nyu-York Yankeesdan beri birinchi bo'lib uch karra chempion bo'lishga da'vogar edi.
ESPN birinchi bo'lib kelishuv haqida xabar berdi va Tigers uchta kichik liga istiqbollarini oladi: o'ng qo'l pitcher River Ryan, Brady Smith va autfilder Zyhir Hope.
Skubal oktyabr oyida World Seriesdan so'ng erkin agentlik huquqiga ega. Uning yillik maoshi 32 million dollarni tashkil etadi, bu arbitrajda rekord darajadagi summa (jamoa 19 million taklif qilgan edi) va u mavsum oralig'ida ulkan shartnoma imzolashi kutilmoqda.
29 yoshli chap qo'l pitcher iyul oyida Tigers bilan mavsumni yakunlash va 1984-yildan beri qo'lga kiritilmagan World Series chempionligi uchun kurashishni afzal ko'rishini aytgan edi. Skubal Tigersni tark etish “juda qiyin” ekanini, chunki chempionlik maqsadiga erisha olmaganini ta'kidladi.
Skubal bu mavsumda 7-5, ERA 2.79 va 96 2/3 inningda 116 strikeoutga ega. U yetti mavsumda 61-42, ERA 3.04 bilan o'ynagan, barchasi Detroytda. Ikkita postsezonda Skubal 2-1, ERA 2.04 bilan oltita startda maydonga tushgan.
Skubal 6-may kuni tirsagidagi bo'sh jismni olib tashlash uchun minimal invaziv jarrohlik amaliyotini o'tkazgan va 13-iyunda maydonga qaytgan. “Operatsiya qanday o'tgan bo'lsa, aynan shunday bo'lishi kerak edi”, dedi u iyul oyida.

«Лос-Анджелес Доджерс» заполучили самую крупную цель на рынке обменов, получив двукратного обладателя награды Сая Янга Американской лиги Таррика Скубала из «Детройт Тайгерс».
Скубал узнал новость в субботу вечером во время победы «Тайгерс» над «Атлетикс» со счетом 8:6 и был эмоционален после игры, готовясь покинуть команду, которая выбрала его на драфте в 2018 году и превратила в звезду питчинга, чтобы присоединиться к чемпионам мира последних двух лет.
«Я взволнован быть „Доджером“», — сказал он. «Я рад приехать туда, встретиться с этими ребятами и гнаться за тремя чемпионствами подряд. Это трудно сделать, поэтому я так рад быть частью этого. Но эмоций много. Определенно, немного американские горки».
Скубал — последняя звезда, присоединившаяся к дорогостоящему составу «Доджерс», в котором уже есть такие громкие имена, как Сёхэй Отани, Ёсинобу Ямамото и Муки Беттс.
Если все будут здоровы, он может стать частью ротации с Отани, действующим MVP Мировой серии Ямамото, двукратным обладателем награды Сая Янга Блейком Снеллом и Тайлером Гласноу. «Доджерс» лидируют в лиге по ERA стартовых питчеров (3.36), и теперь добавляют Скубала в эту смесь.
«Доджерс» занимают первое место в Западном дивизионе Национальной лиги, и до добавления Скубала уже были фаворитами на то, чтобы стать первой командой, выигравшей три подряд чемпионата с 1998 по 2000 год, когда это удалось «Нью-Йорк Янкис».
ESPN первым сообщил о сделке и заявил, что «Тайгерс» получат трех проспектов младшей лиги: правшей Ривера Райана и Брэди Смита, а также аутфилдера Зайра Хоупа.
Скубал имеет право на свободный агентство после Мировой серии в октябре. Его годовая зарплата составляет 32 миллиона долларов, что является рекордной суммой в арбитраже (команда предлагала 19 миллионов), и ожидается, что он подпишет огромный контракт в межсезонье.
29-летний левша в июле заявил, что предпочитает завершить сезон с «Тайгерс» и бороться за чемпионство Мировой серии, которое ускользает от франшизы с 1984 года. Скубал сказал, что «очень трудно» покидать «Тайгерс», не достигнув цели завоевания титула.
Скубал в этом сезоне имеет 7-5, ERA 2.79 и 116 страйкаутов в 96 2/3 иннингах. За семь сезонов он 61-42 с ERA 3.04, все в Детройте. В двух постсезонах Скубал 2-1 с ERA 2.04 в шести стартах.
Скубал перенес минимально инвазивную операцию 6 мая по удалению свободного тела из локтя питчинговой руки и вернулся на поле 13 июня. «Операция прошла именно так, как должна была», — сказал он в июле.