Doha – Eron tomonidan otilgan raketalar natijasida Qatarning turli joylariga tushgan qoldiqlar sakkiz kishini yaralaganligi ma'lum qilindi. Qatarning ichki ishlar vazirligi ma'lumotiga ko'ra, mamlakatga 66 ta raketa otilgan bo'lib, 114 ta hisobotda qoldiqlar tushgani qayd etilgan. Yaralanganlardan biri og'ir holatda.
Ichki ishlar vazirligi aholiga harbiy obyektlardan uzoq turish va uyda qolishni, shuningdek noma'lum qoldiqlarga yaqinlashmaslik va ular haqida hokimiyatga xabar berishni maslahat berdi.
Qatarning mudofaa vazirligi ikkinchi to'lqin hujumlarni muvaffaqiyatli to'sib qo'yganini ma'lum qildi. Tashqi ishlar vazirligi Eronning ballistik raketalari bilan Qatar hududini nishonga olishini qoraladi va bu harakatni "behisob va mas'uliyatsiz" deb baholadi.
Raketa hujumlari AQSh va Isroilning Eronga qarshi zarbalaridan keyin sodir bo'ldi. Bu voqea mintaqada kengayib ketish xavfini kuchaytirdi.

Доха – Восемь человек пострадали в Катаре в результате падения обломков ракет, выпущенных Ираном. По данным Министерства внутренних дел Катара, по стране было выпущено 66 ракет, зафиксировано 114 сообщений о падении обломков. Один из пострадавших находится в тяжелом состоянии.
МВД выпустило экстренное предупреждение, призвав население избегать военных объектов, оставаться в помещениях и сообщать властям о любых неопознанных обломках.
Министерство обороны Катара заявило об успешном перехвате второй волны атак. Министерство иностранных дел осудило применение Ираном баллистических ракет по катарской территории, назвав это "безрассудным и безответственным" нарушением суверенитета.
Ракетный обстрел произошел после ударов США и Израиля по Ирану, что усилило опасения эскалации конфликта в регионе Персидского залива.