Bloomberg agentligining ma'lumotlariga ko'ra, Isroil va AQSh rejimlarining Eronning 'Shohid-136' kamikadze dronlarini ishlab chiqarish zavodlariga qilingan zarbalari ishlab chiqarish jarayonini sekinlashtirgan, ammo uni to'liq to'xtata olmagan. Eron hukumatining dron ishlab chiqarish tashkiloti va muvofiqlashtirish jarayoni buzilgan bo'lsa-da, agentlik manbalari Eron hali ham 'Shohid' dronlarini, lekin kamroq miqdorda, ishlab chiqara olishini ta'kidlaydi.
Bundan tashqari, Eronning omborlarida ushbu dronlarning zaxiralari mavjud bo'lib, ularni yig'ish uchun murakkab komponentlar talab qilinmaydi, bu ularni raketalardan farqlaydi. 'Shohid' droni shisha tolali korpus, dvigatel, asosiy yo'naltirish tizimi va portlovchi moddadan iborat bo'lib, ixtisoslashtirilmagan quvvatlarda, masalan, tez qayiq ta'mirlash korxonalarida ham ishlab chiqarilishi mumkin.
Ekspertlarning fikricha, Eron mudofaa ob'ektlariga zarbalar berilishini oldindan ko'rib, ularni yer ostida qurgan bo'lishi mumkin. Agar Yamanning Husiylari o'q otish ostida dronlar yig'a olsa, Eron harbiylari ham, garchi sanoat miqyosida bo'lmasa-da, buni amalga oshira oladi. Hozirda Eron bir hujumda kamida 20 ta 'Shohid' dronini uchirish qobiliyatiga ega, bu Tehronning maqsadlariga samarali tahdid solish imkoniyatini saqlab qolmoqda.

Согласно данным агентства Bloomberg, удары режимов Израиля и США по иранским заводам по производству дронов-камикадзе «Шахед-136» замедлили производственный процесс, но не смогли полностью его остановить. Хотя организация и координация производства дронов иранскими властями была нарушена, источники агентства подчеркивают, что Иран всё ещё способен производить «Шахеды», хотя и в меньшем количестве.
Кроме того, у Ирана имеются запасы этих дронов на складах, а для их сборки не требуются сложные компоненты, что отличает их от ракет. Дрон «Шахед» состоит из корпуса из стекловолокна, двигателя, базовой системы наведения и взрывчатки, и может производиться на неспециализированных мощностях, например, на предприятиях по ремонту скоростных катеров.
Эксперты считают, что Иран, вероятно, предвидел удары по оборонным объектам и построил их под землёй. Если йеменские хуситы могли собирать дроны под обстрелами, то иранские военные также способны на это, хотя и не в промышленных масштабах. В настоящее время Иран сохраняет способность запускать не менее 20 дронов «Шахед» за одну атаку, что позволяет Тегерану эффективно угрожать своим целям.