Toshkent viloyatida O'zbekiston Davlat xavfsizlik xizmati va Toshkent viloyat Ichki ishlar boshqarmasi xodimlarining birgalikdagi operatsiyasi natijasida kuchli ta'sirli preparatlar ishlab chiqarish bo'yicha yashirin sex faoliyati to'xtatildi.
Foto: IIV
Huquqni muhofaza qiluvchi organlar "qora bozor"ga 50 mingdan ortiq taqiqlangan moddalar dozasining tushishini oldini olishga muvaffaq bo'ldi, ularning umumiy qiymati taxminan 300 ming dollarni tashkil etadi.
Qidiruv paytida huquqni muhofaza qiluvchi organlar xodimlari taxminan 3 kilogramm tayyor pregabalin, 25 kilogramm "trilon" yordamchi moddasi, 20 litrli kimyoviy reagentlar va prekursorlar idishlari, shuningdek, 3 ming bo'sha shisha va mahsulotni qadoqlash uchun mo'ljallangan ko'p miqdordagi kapsulalarni musodara qildi.
Mutaxassislarning ta'kidlashicha, huquqni muhofaza qiluvchi organlarning o'z vaqtida aralashuvi xavfli moddalarning tarqalishining oldini olishga va noqonuniy preparatlar aylanmasining tashkiliy tarmog'ini aniqlashga imkon berdi.