Toshkent viloyatida O'zbekiston Davlat xavfsizlik xizmati va Toshkent viloyat Ichki ishlar boshqarmasi xodimlarining birgalikdagi operatsiyasi davomida kuchli ta'sirli preparatlarni ishlab chiqarishga mo'ljallangan yashirin sex faoliyati to'xtatildi.
Huquqni muhofaza qiluvchi organlar "qora bozor"ga 50 mingdan ortiq taqiqlangan moddalar dozasini, umumiy qiymati taxminan 300 ming dollar bo'lgan, yetib borishini oldini olishga muvaffaq bo'ldilar.
Qidiruv paytida huquqni muhofaza qiluvchi organlar xodimlari taxminan 3 kilogramm tayyor pregabalin, 25 kilogramm "trilon" yordamchi moddasi, 20 litrlik kimyoviy reaktivlar va prekursorlar bilan idishlar, shuningdek, 3 mingta bo'sh shisha va mahsulotni qadoqlash uchun mo'ljallangan ko'p miqdordagi kapsulalarni musodara qildilar.
Mutaxassislarning ta'kidlashicha, huquqni muhofaza qiluvchi organlarning o'z vaqtida aralashuvi xavfli moddalarning tarqalishining oldini olishga va noqonuniy preparatlar aylanmasining tashkiliy tarmog'ini aniqlashga imkon berdi.