Toshkent viloyatida O'zbekiston Davlat xavfsizlik xizmati va Toshkent viloyati Ichki ishlar boshqarmasi xodimlarining qo'shma operatsiyasi natijasida kuchli ta'sirli preparatlar ishlab chiqarishga qaratilgan yashirin sex faoliyati to'xtatildi.
Foto: IIV
Huquqni muhofaza qiluvchi organlar "qora bozor"ga 50 mingdan ortiq taqiqlangan modda dozasining tushishini oldini olishga muvaffaq bo'ldi, ularning umumiy qiymati taxminan 300 ming dollarni tashkil qiladi.
Qidiruv paytida huquqni muhofaza qiluvchi organlar xodimlari taxminan 3 kilogramm tayyor pregabalin, 25 kilogramm "trilon" yordamchi moddasi, 20 litrlik kimyoviy reaktivlar va prekursorlar bilan idishlar, shuningdek, 3 ming bo'sha shisha va mahsulotni qadoqlash uchun mo'ljallangan ko'p miqdordagi kapsulalarni musodara qildi.
Tergov shuni aniqladiki, gumon qilinayotgan shaxslar internet-do'konlarining kuratorlari nazorati ostida harakat qilgan, ular messenjerlar orqali jarayonni muvofiqlashtirgan va moliyaviy qo'llab-quvvatlashni ta'minlagan. Qo'lga olinganlarga nisbatan 251-1-modda 5-qismi bo'yicha jinoiy ish qo'zg'atilgan, sotish tarmog'ining butun tizimini aniqlashga qaratilgan tergov harakatlari davom etmoqda.