Andijon viloyatining Mustaqillik koʻchasidagi "Hamdoʻstlik" mahallasida 3-aprel kuni kechki soat 18:47da avtohalokat sodir boʻldi. Voqea joyiga kelgan huquqni muhofaza qilish organlari maʼlumotlariga koʻra, 31 yoshli ayol haydovchi Cobalt avtomobilini boshqarayotganda, yoʻlda oʻynab yurgan ikki nafar bolaga urib yuborgan. Bolalar jarohat olib, tez tibbiy yordam boʻlimiga olib ketilgan.
Andijon viloyati Ichki ishlar boshqarmasi matbuot xizmati xabar berishicha, voqea sabablarini aniqlash uchun dastlabki tekshiruv olib borilmoqda. Jarohatlarning ogʻirlik darajasini belgilash uchun sud-tibbiy ekspertiza tayinlangan. Huquqni muhofaza qilish organlari haydovchining eʼtiborsizligi, turar-joy hududida tezlik rejimiga rioya qilish va koʻrish sharoitlari kabi barcha holatlarni oʻrganmoqda.
Jabrlangan bolalar Andijon filialidagi Respublika favqulodda tibbiy yordam ilmiy markaziga olib borilib, shifokorlar tomonidan tekshiruv oʻtkazildi va birinchi yordam koʻrsatildi. Bolalarning holati barqaror, ammo ularni kuzatishda davom etilmoqda. Voqea mahalla aholisi orasida haydovchilar ehtiyotkorligi va bolalar xavfsizligi masalalarini yana bir bor koʻtardi.

Дорожно-транспортное происшествие случилось 3 апреля в 18:47 на улице Мустакиллик в махалле "Хамдустлик" Андижанской области. По предварительным данным правоохранительных органов, 31-летняя женщина, управлявшая автомобилем Cobalt, из-за невнимательности совершила наезд на двух детей, игравших на дороге. Пострадавшие получили травмы и были госпитализированы в медицинское учреждение.
Пресс-служба УВД Андижанской области сообщила, что по факту инцидента проводится доследственная проверка. Для определения степени тяжести травм назначена судебно-медицинская экспертиза. Сотрудники службы безопасности дорожного движения изучают все обстоятельства происшествия, включая соблюдение скоростного режима в жилой зоне и условия видимости на момент ДТП.
Пострадавшие дети были доставлены в Андижанский филиал Республиканского научного центра экстренной медицинской помощи, где врачи провели обследование и оказали первую помощь. Состояние детей стабильное, но они остаются под наблюдением. Инцидент вновь поднял вопросы о безопасности детей на дорогах и ответственности водителей в жилых массивах.