Toshkent shahrida yuk poyezdi 22 yoshli piyodani urib ketishi oqibatida u halok bo‘ldi. Bu haqda “Millar” dasturida xabar berildi.
Hodisa 25-aprel kuni tungi soat 02:00 larda Jaloyir-Sergeli temir yo‘l bekatlari oralig‘ida sodir bo‘lgan. Temir yo‘l xodimining aytishicha, hodisa tungi navbatchilik vaqtida ro‘y bergan.
Poyezd harakati oldidan signal berilgan va o‘tish joyi yopilgan. Shunga qaramasdan, poyezd haydovchisi yo‘lda taxminan 500 metr oldinda odamni ko‘rib qolganini, ammo to‘xtay olmaganini va oyog‘ini bosib ketganini bildirgan.
Xodimning so‘zlariga ko‘ra, jabrlanuvchi temir yo‘lda yotgan holatda bo‘lgan. “Ichgan ekan, uxlab qolgan ekan deb eshitdik”, — dedi temir yo‘l xodimi.

В Ташкенте грузовой поезд сбил 22-летнего пешехода, в результате чего он погиб. Об этом сообщили в программе «Millar».
Инцидент произошел 25 апреля около 02:00 ночи на перегоне между станциями Джалаир-Сергели. По словам сотрудника железной дороги, происшествие случилось во время ночного дежурства.
Перед движением поезда был подан сигнал и переезд был закрыт. Несмотря на это, машинист поезда заявил, что заметил человека примерно в 500 метрах впереди, но не смог остановиться и наехал на него.
Как сообщил сотрудник, пострадавший лежал на железнодорожных путях. «Мы слышали, что он был пьян и уснул», — сказал железнодорожник.
На место происшествия оперативно прибыли правоохранительные органы. По данным Генеральной прокуратуры, по данному факту Ташкентская транспортная прокуратура проводит доследственную проверку.