Toshkentda temir yo‘l halokati yuz berdi. 25 aprel kuni soat 02:00 atrofida “Jaloyir” va “Sergeli” stansiyalari oralig‘ida yuk poyezdi 22 yoshli yigitni urib yubordi.
Mashinist yo‘lda odamni ko‘rib, favqulodda tormoz bosgan, ammo poyezdning katta massasi va inertsiya tufayli to‘qnashuvning oldini olishning iloji bo‘lmagan. Jabrlanuvchi olgan jarohatlari tufayli voqea joyida vafot etgan.
Temir yo‘l o‘tish joyidagi navbatchining so‘zlariga ko‘ra, poyezdning favqulodda to‘xtashi postdan bir necha yuz metr narida, relslarda odam borligi haqida xabar kelgandan so‘ng sodir bo‘lgan. Hodisa joyiga huquq-tartibot va favqulodda xizmat xodimlari tezda yetib kelgan.
Toshkent transport prokuraturasi tomonidan ushbu fakt yuzasidan tergovga qadar tekshiruv olib borilmoqda. Tekshiruv davomida yigitning tungi vaqtda temir yo‘l izlarida bo‘lish sabablari, shuningdek, uning mast holatda bo‘lganligi haqidagi ma’lumotlar tekshirilmoqda.

В Ташкенте на железной дороге произошел смертельный инцидент. 25 апреля примерно в 02:00 на участке между станциями «Жалайыр» и «Сергели» грузовой состав совершил наезд на 22-летнего юношу.
Машинист товарного поезда, заметив человека на путях, применил экстренное торможение, однако из-за большой массы состава и инерции избежать столкновения не удалось. От полученных травм молодой человек скончался на месте.
По свидетельству дежурного по железнодорожному переезду, экстренная остановка поезда произошла в нескольких сотнях метров от поста сразу после сообщения о находившемся на рельсах человеке. На место происшествия оперативно прибыли сотрудники правоохранительных органов и экстренных служб.
В настоящее время Ташкентская транспортная прокуратура проводит по данному факту доследственную проверку. В рамках следственных мероприятий устанавливаются причины нахождения мужчины на железнодорожных путях в ночное время, а также проверяется информация о его возможном состоянии опьянения.