Navoiy viloyati Karmana tumanida 22 aprel kuni soat 21:00 atrofida og‘ir yo‘l-transport hodisasi yuz berdi. “Malik” mahallasi hududida harakatlanayotgan Cobalt rusumli avtomobil boshqaruvni yo‘qotib, yo‘ldan chiqib ketgan.
Avtomobilda 22-umumta’lim maktabining 9- va 11-sinf o‘quvchilari bo‘lgan. Natijada 9-sinf o‘quvchisi I.X. shifoxonada vafot etgan, 11-sinf o‘quvchisi esa tan jarohatlari bilan kasalxonaga yotqizilgan. Avtomobil butunlay vayron bo‘lgan.
Viloyat IIB YHXB matbuot xizmati ma’lumotiga ko‘ra, hodisa yuzasidan yuqori sinf o‘quvchilari bilan tushuntirish uchrashuvi o‘tkazilgan.
Kun.uz’ning aniqlik kiritishicha, avtomobil kasalxonaga yotqizilgan o‘quvchining otasiga tegishli bo‘lgan. Biroq u boshqaruvni vafot etgan do‘stiga berganini aytmoqda. Aynan kim rulda bo‘lganini aniqlash uchun ekspertiza tayinlanishi mumkin.

22 апреля около 21:00 на территории махалли «Малик» Карманинского района Навоийской области произошло дорожно-транспортное происшествие. Автомобиль Cobalt, в котором находились двое учащихся 22-й общеобразовательной школы села Хазара, на скорости потерял управление и вылетел с трассы.
В результате аварии ученик 9-го класса И.Х. скончался в больнице. Ученик 11-го класса с телесными повреждениями госпитализирован. Автомобиль полностью разрушен.
Пресс-служба УБДД областного УВД сообщила, что проведена разъяснительная встреча с учащимися старших классов.
Как уточнил Kun.uz, машина принадлежала отцу госпитализированного школьника. Однако он утверждает, что передал управление своему погибшему товарищу. Для установления того, кто именно находился за рулём, может быть назначена экспертиза.