Toshkent viloyatining Chirchiq shahrida Bo‘zsuv kanali oqimida oqib ketayotgan fuqaro Favqulodda vaziyatlar vazirligi (FVV) qutqaruvchilari tomonidan qutqarib qolindi. Bu haqda FVV matbuot xizmati xabar berdi.
19-iyun kuni soat 13:00 atrofida Chirchiq shahridagi “Sharq” mahallasi hududidan oqib o‘tuvchi Bo‘zsuv kanali qirg‘oqlarida profilaktik xizmat olib borayotgan qutqaruvchilar suv oqimida harakatsiz holda oqib ketayotgan fuqaroni ko‘rib qolgan.
Qutqaruvchilar zudlik bilan suvga tushib, fuqaroni qirg‘oqqa olib chiqqan. Hushsiz holatda bo‘lgan fuqaroga voqea joyining o‘zida birinchi tibbiy yordam ko‘rsatilgan.
FVV ma’lumotiga ko‘ra, hozirda fuqaroning ahvoli yaxshi. Dastlabki ma’lumotlarga ko‘ra, u o‘z ehtiyotsizligi oqibatida kanalga tushib ketgan. Suzishni bilmagani uchun kuchli suv oqimida oqib ketgan.

В городе Чирчик Ташкентской области спасатели МЧС спасли гражданина, которого уносило течением канала Бозсу. Об этом сообщила пресс-служба МЧС.
19 июня около 13:00 спасатели, проводившие профилактические работы на берегах канала Бозсу в махалле «Шарк» города Чирчик, заметили в воде неподвижного человека, которого уносило течением.
Спасатели немедленно прыгнули в воду и вытащили пострадавшего на берег. На месте ему была оказана первая медицинская помощь, так как он находился без сознания.
По данным МЧС, в настоящее время состояние гражданина удовлетворительное. По предварительным данным, он упал в канал по собственной неосторожности и не умел плавать, поэтому его унесло сильным течением.