Eron poytaxti Tehron, Isfahon va boshqa shaharlar AQSh va Isroilning havo hujumlariga uchradi. Mahalliy qoʻmondonlar urushning choʻzilishiga va hatto AQSh quruqlikdagi bosqinlariga tayyor ekanliklarini bildirdilar. Hujumlar paytida koʻplab sanoat ob'ektlari, shu jumladan farmatsevtika kompaniyalari nishonga olindi.
Tehron va uning atrofidagi hududlarda bir necha marta havo hujumlari sodir boʻldi, natijada bir qancha joylarda elektr taʼminoti uzildi. Energetika vazirligi shikastlangan asosiy elektr uzatish liniyasi tezda tiklangani haqida xabar berdi. Isroil armiyasi Tehron gʻarbidagi Vardavard hududidagi aholini ogohlantirish uchun yangi havo xaritasini eʼlon qildi.
Markaziy Erondagi Isfahon shahri yaqinidagi togʻli hududga ogʻir bunker-yoruvchi bombalar tashlandi, bu ikkinchi darajali portlashlarga olib keldi va shahar boʻylab kuchli tovushlar tarqaldi. Zanjon shahrida esa yirik diniy markazning maʼmuriy binosi vayron qilindi, natijada kamida toʻrt kishi halok boʻldi.
Eron hukumatining maʼlumotlariga koʻra, 28-fevralda boshlangan urushdan beri AQSh-Isroil zarbalarida 2000 dan ortiq odam halok boʻlgan. Fuqarolik yadro ob'ektlari, poʻlat ishlab chiqaruvchi zavodlar, neft-kimyo korxonalari va Tehron fan-texnologiya universiteti ham bombardimon qilindi.
Eronning Islom inqilobi gvardiyasi (IRGC) qoʻmondonlari qatʼiyat bildirib, AQShga qarshi javob zarbalari berishga tayyor ekanliklarini aytdi. IRGC vakili Ebrohim Zolfagʻoriy AQShning Xurmuz boʻgʻozi ustidan nazorat oʻrnatish istagi haqida gapirdi. IRGC Izroilga qaratilgan ballistik raketalar otilishi va AQShning MQ-9 Reaper dronlarini yoʻq qilish videolarini tarqatdi.
Eron hukumatining sud tizimi mamlakat ichidagi norozilik harakatlariga qarshi qatʼiy choralar koʻrishda davom etmoqda. Sudya Alireza Jahongʻir 200 nafar “yollanma”ga qarshi yangi ayblovlar qoʻyilganini eʼlon qildi. Ularga mol-mulkni musodara qilish va hatto qatl jazosi qoʻllanilishi mumkin. Prezident Masʼud Pezeshkianning kabineti urush boshlanganidan keyin birinchi marta yigʻildi.

Столица Ирана Тегеран, Исфахан и другие города подверглись авиаударам со стороны США и Израиля. Местные командующие заявили о готовности к затяжной войне, включая возможные наземные вторжения американских сил. В ходе атак были поражены многочисленные промышленные объекты, включая фармацевтические компании.
В Тегеране и его окрестностях произошло несколько авианалётов, что привело к перебоям с электричеством в ряде районов. Министерство энергетики сообщило о быстром восстановлении повреждённой линии электропередачи. Армия Израиля выпустила новую аэрокарту, предупреждая жителей района Вардавард на западе Тегерана о возможных атаках.
В центральном Иране, рядом с Исфаханом, были сброшены тяжёлые бомбы-бункеробойцы, вызвавшие вторичные взрывы, которые осветили ночное небо и сопровождались мощными звуками по всему городу. В Зенджане было разрушено административное здание крупного религиозного центра, в результате чего погибли по меньшей мере четыре человека.
По данным иранских властей, с начала войны 28 февраля в результате ударов США и Израиля погибло более 2000 человек. Также были атакованы гражданские ядерные объекты, крупнейшие сталелитейные заводы, нефтехимические предприятия и Тегеранский университет науки и технологий.
Командующие Корпуса стражей исламской революции (КСИР) продолжают демонстрировать решимость после этой недели атак. Представитель штаба КСИР Эбрахим Зольфагари заявил, что идея установления контроля США над Ормузским проливом останется «несбыточной мечтой». КСИР также опубликовал видео запуска баллистических ракет по Израилю и сбития американских дронов MQ-9 Reaper.
Иранские судебные власти ужесточают меры против внутреннего инакомыслия. Представитель судебной системы Алиреза Джахангир объявил о новых обвинениях против 200 «наёмников», обвиняемых в помощи США и Израилю. Наказания могут включать конфискацию имущества и смертную казнь. Кабинет президента Масуд Пезешкиана провёл первое заседание с начала войны в замаскированном месте.