Hujumchi avval Afinaning Kerameikos tumanidagi ijtimoiy sug'urta agentligiga qarata o'q uzgan va bir xodimni oyog'idan yaralagan.
So'ngra u taxminan 5 km uzoqlikdagi Ambelokipi tumanidagi sud binosiga borib, yana to'rt kishini yaralagan va ov miltig'ini tashlab, voqea joyidan qochib ketgan.
Politsiya uni poytaxtdan 200 km uzoqlikdagi Patras port shahridagi avtovokzal yaqinidagi mehmonxonada qo'lga olgan. Uning qo'lida ikkinchi qurol – .38 kalibrli to'ldirilgan revolver bo'lgan.
Mahalliy ommaviy axborot vositalariga ko'ra, hujumchi Afinadagi binolarga ov miltig'ini paltosi ostiga yashirib kirgan. ERT telekanali gumonlanuvchining binoni xotirjam tark etayotgani aks etgan kuzatuv tasvirlarini ko'rsatgan.
Guvohlardan biri davlat axborot agentligi AMNAga: "Men hamma narsani ko'rdim... u yerga qarab o'q uzayotgan edi", degan. Afina sud xodimlari kasaba uyushmasi rahbari Stratis Dounias esa: "Kichik da'volar sudida ishlaydigan to'rt ayol engil jarohat oldi", deb ma'lum qilgan.
Gumonlanuvchining jiyani uni tanib, politsiyaga xabar bergan. Besh kishi (bir erkak va to'rt ayol) hayotiga xavf tug'dirmaydigan jarohatlar olgan.

Полиция Греции арестовала 89-летнего мужчину после двойной стрельбы, в результате которой пострадали пять человек.
Нападавший сначала открыл огонь в агентстве социального страхования в районе Керамикос в Афинах во вторник, ранив сотрудника в ногу.
Затем он направился в здание суда примерно в 5 км в районе Ампелокипи, где, по сообщениям, были ранены еще четыре человека, после чего скрылся, оставив дробовик.
Полиция задержала мужчину в отеле рядом с автовокзалом в портовом городе Патры, в 200 км от столицы. При нем был второй заряженный револьвер 38-го калибра.
По данным местных СМИ, нападавший проник в здания в Афинах с дробовиком, спрятанным под пальто. ERT показала кадры видеонаблюдения, на которых подозреваемый спокойно покидает здание пешком.
Очевидец рассказал государственному информационному агентству AMNA: «Я видел все... он стрелял в землю». Глава профсоюза судебных служащих Афин Стратис Дуниас сообщил: «Четыре женщины, работающие в суде по мелким искам, получили легкие ранения».
Племянница подозреваемого связалась с властями, узнав его. Пять человек (один мужчина и четыре женщины) получили ранения, не угрожающие жизни.
Огнестрельное насилие в Греции относительно редко, так как владение оружием разрешено, но строго регулируется.