Hindiston rasmiylari matbuot erkinligi va ozchiliklar huquqlari bo'yicha tanqidlarga javob berib, bu kabi savollar mamlakatning xilma-xilligi va tarixini "tushunmaslikdan" kelib chiqqanligini ta'kidladi.
Hindiston Tashqi ishlar vazirligi G'arb kotibi Sibi Jorj Gaagadagi matbuot anjumanida Hindiston "shovqinli demokratiya" ekanligini va har kim so'z erkinligi va matbuot erkinligiga ega ekanligini aytdi.
Hindiston Birlashgan Arab Amirliklaridagi Baraka atom elektr stansiyasiga uchuvchisiz samolyot hujumini qoraladi va bu "xavfli keskinlashuv" deb atadi. Tashqi ishlar vazirligi barcha tomonlarni vazminlikka va muloqotga chaqirdi.
Hindiston Bosh vaziri Narendra Modi Yevropa bo'ylab to'rt davlatga safari doirasida Gollandiya va Shvetsiyadan keyin Norvegiyaga keldi. Ushbu safar energiya va texnologiya sohasidagi hamkorlikni mustahkamlashga qaratilgan.

Официальные лица Индии заявили, что вопросы о свободе прессы и правах меньшинств возникают из-за "непонимания" разнообразия и истории страны.
Замминистра иностранных дел Индии Сиби Джордж на пресс-конференции в Гааге подчеркнул, что Индия является "шумной демократией", где каждый имеет свободу слова и прессы.
Индия осудила атаку дрона на атомную электростанцию Барака в ОАЭ, назвав ее "опасной эскалацией". МИД призвал все стороны к сдержанности и диалогу.
Премьер-министр Индии Нарендра Моди продолжает европейское турне, посетив Нидерланды и Швецию, и прибыл в Норвегию для укрепления энергетических и технологических связей.