Yaponiyaning Ichikawa shahridagi hayvonot bog‘ida internetda mashhur bo‘lgan maymun qo‘rig‘iga bir kishi sakrab tushgan, ikkinchisi esa buni videoga olgan. Politsiya ikki AQSh fuqarosini hibsga oldi.
24 yoshli talaba ekanligini aytgan erkak yakshanba kuni ertalab to‘siqdan oshib, Punch ismli maymunning qo‘rig‘iga kirgan. 27 yoshli qo‘shiqchi deb tanishtirilgan ikkinchi erkak esa buni suratga olgan. Ikkalasi ham ayblovlarni rad etgan.
To‘qqiz oylik makaka avvalroq onasi tomonidan tashlab ketilganidan keyin xodimlar bergan o‘yinchoq orangutanni quchoqlab yurgani sababli internetda millionlab ko‘rishlar to‘plagan edi.
Ijtimoiy tarmoqlarda tarqalgan videolarda bir kishi kriptovalyuta reklamasi qiluvchi kostyum kiyib, maymun qo‘rig‘iga sakrab tushgani va keyin xodim tomonidan olib chiqilgani ko‘rinadi.
Politsiya ikkala erkakni biznesga majburiy to‘sqinlik qilishda gumon qilib hibsga olgan. Hayvonot bog‘i esa kelgusida bunday hodisalarning oldini olish uchun qo‘riq atrofida ko‘rish maydonini kengaytirish va to‘siqlar o‘rnatish choralarini ko‘rmoqda.

Полиция Японии арестовала двух граждан США после того, как один из них перепрыгнул ограждение и проник в вольер интернет-знаменитой обезьяны по кличке Панч, а второй снимал это на видео.
24-летний мужчина, назвавшийся студентом колледжа, обвиняется в незаконном проникновении в вольер утром в воскресенье. Второй, 27-летний певец, снимал инцидент. Оба отрицают обвинения.
Девятимесячный макак стал известен после того, как его сняли обнимающим плюшевую игрушку орангутана, которую ему дали сотрудники зоопарка после того, как мать отвергла его.
На кадрах, снятых другими посетителями, видно, как человек в костюме, рекламирующем криптовалюту, перепрыгивает забор и входит в вольер, после чего его выводит сотрудник зоопарка.
Мужчины арестованы по подозрению в принудительном воспрепятствовании предпринимательской деятельности. Зоопарк заявил, что принимает меры, включая расширение зоны ограничения просмотра и установку сеток для предотвращения проникновения.