"Manchester Yunayted" himoyachisi Garri Magir Angliya terma jamoasining AQSh, Kanada va Meksikada bo'lib o'tadigan jahon chempionati uchun tarkibiga kiritilmadi.
33 yoshli markaziy himoyachi payshanba kuni ijtimoiy tarmoqlardagi postida bu haqda ma'lum qilib, qarordan "hayratda va xafa" ekanini aytdi. Tomas Tuchel jamoani juma kuni e'lon qilishi kutilmoqda.
Magir Angliya bilan 2018 yilgi jahon chempionati yarim finaliga va 2020 yilgi Yevropa chempionati finaliga chiqqan edi. U, shuningdek, Qatardagi so'nggi jahon chempionatida chorak finalga qadar yetib borgan jamoa tarkibida bo'lgan. Jarohat tufayli Yevro-2024ni o'tkazib yuborgan.
"Men bu yozda mamlakatim uchun katta rol o'ynashga qodir ekanimga ishonardim. Qarordan hayratda va xafa bo'ldim. Barcha o'yinchilarga omad tilayman", dedi u.
Magir mart oyida Tuchel tomonidan ilk bor chaqirilgan edi. Undan oldin u 2024 yil sentyabridan beri terma jamoadan chetlatilgan edi. Magir Angliya terma jamoasida 66 ta o'yin o'tkazib, 7 ta gol urgan. U 2017 yilda debyut qilgan va so'nggi bor mart oyida Yaponiyaga 1:0 hisobida mag'lub bo'lgan o'yinda maydonga tushgan.
Sobiq murabbiy Garet Sautgeyt davrida asosiy o'yinchilardan biri bo'lgan Magir so'nggi yillarda Mark Gehi va Ezri Konsa kabi o'yinchilardan ortda qoldi.

Защитник «Манчестер Юнайтед» Гарри Магуайр не был включён в состав сборной Англии на предстоящий чемпионат мира в США, Канаде и Мексике.
33-летний центральный защитник подтвердил это в социальных сетях в четверг, заявив, что «шокирован и расстроен» решением. Ожидается, что Томас Тухель объявит состав в пятницу.
Магуайр помог Англии выйти в полуфинал чемпионата мира 2018 года и финал Евро-2020. Он также был в составе команды, дошедшей до четвертьфинала последнего чемпионата мира в Катаре. Травма помешала ему участвовать в Евро-2024.
«Я был уверен, что могу сыграть важную роль этим летом для своей страны после того сезона, который я провёл. Я шокирован и расстроен решением. Желаю всем игрокам удачи», — сказал он.
Магуайр был впервые вызван Тухелем в марте после того, как помог возродить сезон «Юнайтед» после ухода бывшего тренера Рубена Аморима. До этого он был отстранён от национальной команды с сентября 2024 года.
Магуайр провёл 66 матчей за сборную и забил 7 голов. Он дебютировал в 2017 году, а последний раз выходил на поле в марте в проигранном Японии матче (0:1).
Будучи неотъемлемой частью команды бывшего тренера Гарета Саутгейта, Магуайр в последние годы уступил место таким игрокам, как Марк Гехи и Эзри Конса.