CBF shifokori Rodrigo Lasmar o‘tkazilgan MRI tekshiruvi natijasida mushak tolalarining qisman yirtilgani aniqlanganini ma’lum qildi. Avvalroq “Santos” klubi shifokori bu shish deb hisoblagan edi.
Neymar seshanba kuni terma jamoaga qo‘shilgan, biroq chorshanba kungi ilk mashg‘ulotni o‘tkazib yuborgan va Teresopolisdagi xususiy klinikada tekshiruvdan o‘tgan edi.
U yakshanba kuni “Marakana” stadionida Panamaga qarshi o‘rtoqlik o‘yinini, keyin esa Klivlendda Misr bilan uchrashuvni o‘tkazib yuboradi. 13-iyun kuni Nyu-Jersida Marokashga qarshi jahon chempionati ochilish o‘yinida ham ishtirok eta olmaydi.
Braziliya terma jamoasi bosh murabbiyi Karlo Anchelotti Neymarni chaqirishda unga alohida munosabat bo‘lmasligini, faqat jismoniy tayyorgarlik va formaga qarab tanlov qilinishini aytgandi.
Neymar 128 ta o‘yinda 79 ta gol urgan bo‘lsa-da, so‘nggi yillarda jarohatlar va “Santos”dagi muvaffaqiyatsizlik bilan kurashmoqda.

Бразильская конфедерация футбола (CBF) подтвердила, что Неймар выбыл из строя на две-три недели из-за травмы икроножной мышцы второй степени.
Врач CBF Родриго Ласмар сообщил, что МРТ показала частичный разрыв мышечных волокон, а не отёк, как ранее предполагал доктор «Сантоса».
Неймар присоединился к команде во вторник, но пропустил первую тренировку в среду и был отправлен в частную клинику для обследования.
Он пропустит товарищеские матчи против Панамы и Египта, а также, скорее всего, не сыграет в стартовом матче чемпионата мира против Марокко 13 июня.
Главный тренер Карло Анчелотти ранее заявлял, что Неймар не получит особых привилегий, и его место в составе будет зависеть только от формы и физической готовности.
Неймар, забивший 79 голов в 128 матчах за сборную, в последние годы страдает от травм и неудачного возвращения в «Сантос».