️ 60 yoshli Kenneth Law Ontario sudida 14 ta o'z joniga qasd qilishga yordam berish ayblovini tan oldi. Prokuratura bilan tuzilgan kelishuvga ko'ra, undan og'irroq qotillik ayblovlari olib tashlandi.
️ Sobiq oshpaz onlayn forumlarda tanishgan odamlarga zaharli kimyoviy moddalarni sotgan va 41 mamlakatga, jumladan Buyuk Britaniyaga 1200 dan ortiq paket jo'natgan. Britaniyada 73 kishining o'limi uning faoliyati bilan bog'lanmoqda.
️ Britaniya prokuraturasi (CPS) qonuniy murakkabliklar tufayli Law'ni Buyuk Britaniyada ayblamaslikka qaror qildi. Bu qaror qurbonlarning oilalarida norozilik uyg'otdi. Tomas Parfettning otasi Devid: "Men Law'ning Buyuk Britaniyada javob berishini xohlardim", dedi.
️ Tomas 2021-yilda Surreydagi mehmonxonada o'lik holda topilgan. U Law'dan 50 funt sterlingga modda sotib olgan. Otasi hukumatdan o'limlar bo'yicha jamoatchilik tekshiruvini o'tkazishni talab qilmoqda.
️ Law 2023-yilda, Times gazetasi uning yoshlarga zahar sotayotgani haqidagi tergovidan so'ng hibsga olingan. Tergovda jurnalist mijoz sifatida Law bilan bog'lanib, u mahsulotlardan qanday foydalanish bo'yicha maslahat bergan. Kanadada o'z joniga qasd qilishga yordam berish 14 yilgacha qamoq jazosiga olib keladi.

️ 60-летний Кеннет Лоу признал себя виновным по 14 пунктам обвинения в содействии самоубийствам в суде Онтарио. В рамках сделки с прокуратурой с него сняли более серьезные обвинения в убийстве.
️ Бывший повар продавал токсичные химикаты через онлайн-форумы и отправил более 1200 посылок в 41 страну, включая более 100 в Великобританию. Смерти 73 британцев связывают с его деятельностью.
️ Королевская прокурорская служба (CPS) Великобритании отказалась предъявлять обвинения Лоу из-за юридических сложностей, что вызвало гнев семей жертв. Дэвид Парфетт, отец 22-летнего Томаса, сказал: «Я хотел, чтобы Лоу предстал перед судом в Великобритании».
️ Томас был найден мертвым в отеле в Суррее в 2021 году после покупки вещества за 50 фунтов. Его отец призывает правительство провести публичное расследование смертей.
️ Лоу арестовали в мае 2023 года после расследования The Times, в ходе которого журналист под видом клиента получил консультации по использованию продуктов. В Канаде за содействие самоубийству грозит до 14 лет тюрьмы.