11-iyun kuni erta tongda Istanbulda sodir bo‘lgan og‘ir yo‘l-transport hodisasida o‘zbekistonlik 31 yoshli Aziza Xatamova, uning turmush o‘rtog‘i Sadik Gunden va ularning ikki oylik chaqalog‘i Temur Xon halok bo‘ldi.
Hürriyet gazetasining xabariga ko‘ra, Sabiha Go‘kchen aeroportidan qaytayotgan Sadik Gunden boshqaruvidagi yengil avtomobil xuddi shu yo‘nalishda ketayotgan yuk mashinasining orqa qismiga urilgan. Kuchli to‘qnashuv oqibatida avtomobil yuk mashinasining tagiga kirib ketgan va halok bo‘lganlar mashina ichida siqilib qolgan.
Ma’lumotlarga ko‘ra, oila Istanbulning Sanjaktepe tumanida istiqomat qilgan va to‘rt yildan beri oilaviy hayot kechirgan. Ularning Said Gunden ismli uch yoshli yana bir farzandi bor edi. Er-xotin soat erta bo‘lgani sababli uni o‘zlari bilan olmaganlari aytilmoqda.
Xabarda qayd etilishicha, chaqaloq Temur Xon yaqinda sunnat qilingan va yaqin kunlarda uning sunnat to‘yi o‘tkazilishi rejalashtirilgan edi. Hodisa yuzasidan tergov ishlari boshlangan.

Ранним утром 11 июня в Стамбуле произошло тяжелое дорожно-транспортное происшествие, в котором погибли 31-летняя гражданка Узбекистана Азиза Хатамова, ее муж Садик Гунден и их двухмесячный сын Тимур Хан.
По данным газеты Hürriyet, возвращаясь из аэропорта имени Сабихи Гекчен, легковой автомобиль под управлением Садика Гундена врезался в заднюю часть грузовика, двигавшегося в том же направлении. В результате столкновения машина залетела под грузовик, погибшие оказались зажаты внутри.
Сообщается, что семья проживала в районе Санджактепе в Стамбуле и состояла в браке четыре года. У них остался еще один трехлетний сын по имени Саид Гунден, которого они не взяли с собой из-за раннего времени.
Отмечается, что младенец Тимур Хан недавно прошел обряд обрезания, и в ближайшие дни планировалось провести праздник по этому случаю. Ведется расследование обстоятельств аварии.