Buyuk Britaniya Apellyatsiya sudi hukumatning Falastin Action faol guruhini terrorchi tashkilot deb e'lon qilish qarorini qonuniy deb topdi.
Dushanba kuni chiqarilgan ushbu qaror, fevral oyida Oliy sudning ushbu guruhni 2000 yilgi Terrorizmga qarshi qonun asosida taqiqlash noqonuniy va nomutanosib deb topilgan hukmiga qarshi hukumat apellyatsiyasidan so'ng qabul qilindi.
Sud qarori Britaniya hukumatining ichki siyosiy qarorlariga nisbatan jamoatchilik va huquqiy doiralarda bahs-munozaralarga sabab bo'lmoqda. Tanqidchilar bu qaror fuqarolik jamiyati va faollik huquqlariga putur yetkazishi mumkinligini ta'kidlamoqda.

Апелляционный суд Великобритании постановил, что решение правительства признать активистскую группу Palestine Action террористической организацией было законным.
Решение, вынесенное в понедельник, последовало за апелляцией правительства на решение Высокого суда от февраля, который признал запрет группы в соответствии с Законом о борьбе с терроризмом 2000 года незаконным и несоразмерным.
Данное решение вызвало споры в общественных и юридических кругах относительно внутренней политики британского режима. Критики утверждают, что это может подорвать гражданское общество и права на активизм.