O'yinning 6-daqiqasida Chexiya terma jamoasi hisobni ochdi. Adam Xlozekning o'ng qanotdan uzatmasini Aleksandr Soyka ajoyib tarzda qabul qilib, Michal Sadilekning zarbasi bilan yakunlandi. Bu gol mezbonlarni erta hisobda oldinga olib chiqdi.
Janubiy Afrika terma jamoasi ikkinchi bo'limda faollashdi. 83-daqiqada Pavel Shultsning qo'li bilan o'ynashi natijasida hakam penalti belgiladi. Teboho Mokoena penaltini aniq amalga oshirib, jamoasini mag'lubiyatdan qutqardi. Bu Janubiy Afrikaning 16 yil ichidagi ilk jahon chempionati goli bo'ldi.
Uchrashuv so'ngida Janubiy Afrika yana bir gol urishga yaqin keldi, ammo Chexiya darvozaboni Matej Kovar Relebohile Mofokengning zarbasini qaytardi. Natijada ikkala jamoa ham bir ochko bilan kifoyalanishdi.
Janubiy Afrika terma jamoasi bosh murabbiyi Hugo Broos o'yindan so'ng: "Men jamoam bilan faxrlanaman. Bu Bafana Bafana - biz yaxshi futbolni yaxshi ko'ramiz, agressiv o'ynaymiz va imkoniyatlar yaratamiz. Janubiy Koreyaga qarshi o'yinda ham xuddi shunday ruhiyat bilan harakat qilsak, g'alaba qozonish mumkin", dedi.
Chexiya murabbiyi Miroslav Koubek esa: "Men bugungi o'yinni ijobiy baholayman. Yigitlarni hech narsada ayblay olmayman, aksincha, maqtash mumkin. Ular bor kuchlarini berishdi", deb izohladi.

Сборная ЮАР сыграла вничью 1:1 с Чехией в матче группы A чемпионата мира по футболу. Пропустив гол в начале встречи, африканцы сумели сравнять счет с пенальти за семь минут до конца основного времени.
Чехи открыли счет уже на 6-й минуте: Адам Гложек выполнил подачу с правого фланга, Александр Сойка мягко сбросил мяч под удар Михал Садилеку, который спокойно переиграл вратаря Ронвена Уильямса.
Во втором тайме ЮАР активизировалась. На 83-й минуте Павел Шульц сыграл рукой в своей штрафной, и арбитр Тори Пенсо указал на точку. Тебохо Мокоена уверенно реализовал пенальти, забив первый гол ЮАР на чемпионатах мира за 16 лет.
В концовке южноафриканцы могли вырвать победу: Матей Ковар отразил удар Релебохиле Мофокенга. В итоге обе команды довольствовались ничьей.
Главный тренер ЮАР Хуго Броос заявил: "Я горжусь своей командой. Это Bafana Bafana — мы любим хороший футбол, агрессивны, создаем моменты. Если мы сыграем с таким же настроем против Южной Кореи, то сможем победить".
Наставник чехов Мирослав Коубек отметил: "Я оцениваю сегодняшнюю игру положительно. Не могу упрекнуть ребят ни в чем, наоборот, могу только похвалить. Они выложились полностью".