Diplomatik vakolatxona Isroil hukumati, birinchi navbatda, Orqa qo‘mondonlik (Home Front Command) rasmiy xabarlarini muntazam kuzatib borishni tavsiya qiladi. Ushbu tuzilma aholi uchun ko‘rsatmalarni tezkorlik bilan e’lon qiladi.
O‘zbekiston fuqarolariga uy, ish yoki o‘qish joyi yaqinidagi eng yaqin himoya panalari joylashgan joyni oldindan aniqlash tavsiya etiladi. Bu favqulodda vaziyatlarda tezda yo‘l topishga yordam beradi.
Shuningdek, fuqarolarga sayohatlarni rejalashtirishda cheklovlarni hisobga olish, hujjatlarni doim yonida olib yurish va yaqinlari bilan aloqani saqlash tavsiya etiladi.
Vatandoshlar uchun elchixonaning ishonch telefonlari ishlaydi. Rejali masalalar bo‘yicha 03-672-2466, 03-672-2371, 03-758-5075 va 03-758-5076 raqamlariga, favqulodda holatlar uchun esa kecha-kunduz +972 54 485 1397 raqamiga murojaat qilish mumkin.

В связи с сохраняющейся угрозой обострения ситуации на Ближнем Востоке посольство Узбекистана в Израиле призвало соотечественников соблюдать повышенные меры предосторожности.
Дипломатическая миссия рекомендует регулярно отслеживать официальные сообщения израильских властей, в первую очередь Командования тыла (Home Front Command), которое оперативно публикует инструкции для населения.
Узбекистанцам советуют заранее выяснить расположение ближайших защитных укрытий около дома, работы или места учебы, чтобы быстро сориентироваться в случае чрезвычайной ситуации.
Кроме того, гражданам рекомендуют учитывать ограничения при планировании поездок, всегда иметь при себе документы и поддерживать связь с близкими.
Для соотечественников работают горячие линии посольства. По плановым вопросам можно обращаться по номерам 03-672-2466, 03-672-2371, 03-758-5075 и 03-758-5076, а для экстренных обращений действует круглосуточный номер +972 54 485 1397.