️ Sergeyli tuman jinoyat ishlari bo‘yicha sudida 24 yoshli fuqaro O. E. ga nisbatan ish ko‘rib chiqildi. U Istanbul-Toshkent reysidagi samolyotda yo‘lovchi ayolga nisbatan odobsiz harakatlar qilgan. Sud qaroriga ko‘ra, bu haqda UzNews.uz muxbiri xabar berdi.
️ Hodisa Istanbul-Toshkent reysi bortida sodir bo‘lgan. Fuqaro O. E. yonida o‘tirgan ayolga jinsiy mazmundagi so‘zlarni aytgan. Ayolning so‘zlariga ko‘ra, u unga turmushga chiqishni va besh farzand ko‘rishni taklif qilgan.
️ Ayol chalg‘ish uchun telefonga qaragandek bo‘lganda, O. E. uning qo‘lidan telefonni tortib olib, suhbatga majburlagan. Jabrlanuvchi o‘rnidan turib ketmoqchi bo‘lganida, erkak uning ko‘ylagidan tortib, tegib, qo‘lidan ushlagan.
️ Shuningdek, erkak chet elda bo‘lgan qizlar yengil xulqli bo‘lishini da’vo qilib, avvalgi jinsiy aloqalari haqida so‘ragan. U jinsiy mazmundagi boshqa gaplarni ham aytib, tazyiqni davom ettirgan.
️ Sudda fuqaro O. E. pushaymonligini bildirib, yengillik so‘ragan. Sud uni O‘zbekiston MJK 41-1-moddasi 1-qismi (Jinsiy zo‘ravonlik) bo‘yicha aybdor deb topib, 5 sutka ma’muriy qamoq jazosini tayinlagan.

️ В Сергелийском районном суде по уголовным делам рассмотрено дело в отношении 24-летнего гражданина О. Э., совершившего непристойные действия по отношению к пассажирке самолета рейса Стамбул — Ташкент. Об этом сообщает корреспондент UzNews.uz со ссылкой на решение суда.
️ Инцидент произошел на борту самолета. Гражданин О. Э. обращался к сидевшей рядом женщине с высказываниями сексуального характера. По ее словам, он предлагал выйти за него замуж и родить пятерых детей.
️ Когда она пыталась отвлечься, делая вид, что смотрит в телефон, он выхватил у нее телефон из рук и принуждал к разговору. Потерпевшая попыталась встать и уйти, однако мужчина потянул ее за платье, прикасался к ней и хватал за руку.
️ Мужчина также утверждал, что девушки, побывавшие за границей, отличаются легким поведением, и спрашивал о наличии предыдущих сексуальных отношений. Он продолжал домогательства, высказывая другие реплики сексуального характера.
️ На суде гражданин О. Э. выразил сожаление и просил о снисхождении. Суд признал его виновным по ч. 1 ст. 41-1 КоАО РУз (Сексуальное домогательство) и назначил 5 суток административного ареста.