Amerikalik qo'shiqchi D4vd (haqiqiy ismi David Anthony Burke) 14 yoshli Celeste Rivas Hernandezning o'ldirilishi bo'yicha Los-Anjelesdagi katta hay'at tergovining 'nishoni' ekanligi ochilgan sud hujjatlari orqali ma'lum bo'ldi. Qizning qoldiqlari 2025-yil 8-sentabrda D4vdning Texasdagi manziliga ro'yxatdan o'tgan Tesla mashinasida topilgan.
D4vd hali ayblanmagan yoki rasman gumon qilinmagan. Uning oilasi Kaliforniya sudi tomonidan katta hay'at oldida guvohlik berish uchun chaqirilgan, ammo ular Texas sudida bu chaqiruvni qonuniy huquqlarini buzgani uchun qarshi chiqishdi.
Qo'shiqchi vakillari avval politsiya bilan hamkorlik qilayotganini aytgan. Los-Anjeles prokuraturasi BBCga izoh bermadi.

Рассекреченные судебные документы подтвердили, что американский певец D4vd (настоящее имя Дэвид Энтони Бёрк) является 'целью' расследования большого жюри в Лос-Анджелесе по делу об убийстве 14-летней Селесты Ривас Эрнандес. Останки девочки были обнаружены 8 сентября 2025 года в багажнике автомобиля Tesla, зарегистрированного на адрес D4vd в Техасе.
D4vd не предъявлены обвинения и он официально не назван подозреваемым. Его семья была вызвана судом Калифорнии для дачи показаний перед большим жюри, но оспорила вызов в суде Техаса, утверждая о нарушении их прав.
Представители певца ранее заявляли о сотрудничестве с полицией. Офис окружного прокурора Лос-Анджелеса отказался от комментариев для BBC.