Qo'qon shahrida, Farg'ona viloyatida, ko'p qavatli uyda gaz portladi. Favqulodda vaziyatlar vazirligi ma'lumotiga ko'ra, 25-fevral kuni soat 14:47 da "Buston" mahallasidagi uyda portlash sodir bo'lgan. Portlashdan keyin yong'in chiqqan, ikkinchi qavatdagi kvartira deyarli butunlay yonib ketgan. Qo'shni kvartiralar ham shikastlangan.
O't o'chiruvchilar tezda joyga yetib kelishgan. Hozirda yong'in o'chirish choralari ko'rilmoqda. Vaziyat nazorat ostida ekanligi xabar qilinmoqda. So'nggi ma'lumotlarga ko'ra, jabrlanganlar haqida ma'lumot yo'q.
Favqulodda vaziyatlar xizmati xodimlari oqibatlarni bartaraf etish bo'yicha ishlarni davom ettirmoqda. E'tibor bering, to'qqiz kun oldin, 16-fevralda, Qo'qonda ham turar joy binosida gaz portlashi sodir bo'lgan, natijada bir kishi halok bo'lgan.

В Коканде Ферганской области произошел взрыв газа в многоквартирном доме. По данным Министерства по чрезвычайным ситуациям, 25 февраля в 14:47 поступило сообщение о вспышке в доме в махалле «Бустон». После взрыва возник пожар, квартира на втором этаже практически полностью сгорела. Соседние квартиры также получили повреждения.
Спасательные подразделения оперативно прибыли на место. В настоящее время принимаются меры по ликвидации возгорания. Сообщается, что ситуация взята под контроль. По последней информации, данных о пострадавших нет.
Сотрудники МЧС продолжают работы по устранению последствий происшествия. Отметим, что девять дней назад, 16 февраля, в Коканде также произошел взрыв газа в жилом доме, в результате которого погиб один человек.