Unga o'rinbosar sifatida sobiq 'Chelsea' bosh murabbiyi Enzo Maresca kutilmoqda. Maresca o'tgan yozda 'Chelsea'ni FIFA Klublar o'rtasidagi Jahon chempionatiga olib chiqqan edi.
55 yoshli Guardiola mavsumning so'nggi o'yini - 'Aston Villa'ga qarshi 'Etihad' stadionidagi uchrashuvdan so'ng ketishini e'lon qilishi mumkin. Bu mavsumda u Liga kubogi va Angliya kubogini qo'lga kiritdi.
Shanba kuni 'Chelsea' ustidan Angliya kubogi finalidagi g'alaba Guardiolaga klubdagi 20-kubogini olib keldi.
To'rt oy oldin 'Chelsea'ni tark etgan Maresca bir necha oy davomida ispaniyalik murabbiyning o'rniga asosiy nomzod sifatida tilga olinmoqda. Guardiolaning 'City' bilan shartnomasi 2027 yil iyunida tugaydi.
Guardiola Angliya kubogi finalidan so'ng kelajagi haqidagi savollarga javob berishdan bosh tortdi. TNT Sportsga bergan intervyusida u "Qanday mish-mishlar?" deb so'radi va "Xayrli kech" deb suhbatni yakunladi.
Klub hozircha spekulyatsiyalarga izoh bermagan. Biroq, 'City' dushanba kuni Manchester bo'ylab Liga kubogi va Angliya kubogi g'alabalarini nishonlash uchun parad uyushtirgan, bu esa Guardiolaga xayrlashuv bo'lishi mumkin.
'City' Premer-ligada g'olib chiqish uchun mavsumning qolgan ikki o'yinida g'alaba qozonishi va 'Arsenal'ning 'Kristal Pelas'ga qarshi o'yinda ochko yo'qotishiga umid qilishi kerak.

Согласно широко распространённым сообщениям, Пеп Гвардиола покинет 'Манчестер Сити' после десяти лет у руля, что положит конец одному из самых успешных периодов в истории Премьер-лиги.
Ожидается, что его заменит бывший тренер 'Челси' Энцо Мареска, который прошлым летом привёл 'синих' к победе на клубном чемпионате мира ФИФА.
55-летний Гвардиола, как сообщается, объявит о своём уходе вскоре после последнего матча сезона против 'Астон Виллы' на стадионе 'Этихад', завершив кампанию, в которой он выиграл Кубок лиги и Кубок Англии.
Победа над 'Челси' в субботнем финале Кубка Англии принесла Гвардиоле его 20-й трофей с клубом.
Мареска, покинувший 'Челси' четыре месяца назад, в течение нескольких месяцев считался главным претендентом на место испанца. Контракт Гвардиолы с 'Сити' истекает в июне 2027 года.
Гвардиола уклонился от вопросов о своём будущем после финала Кубка Англии. В интервью TNT Sports он ответил: "Какие слухи?", после чего завершил беседу словами: "Хорошего вечера".
Клуб пока не комментирует спекуляции. Однако 'Сити' организовал парад в Манчестере в понедельник в честь побед в Кубке лиги и Кубке Англии в этом сезоне, что может стать прощанием с Гвардиолой.
Чтобы выиграть Премьер-лигу в этом сезоне, 'Сити' необходимо выиграть оставшиеся два матча, начиная с выезда к 'Борнмуту' во вторник, и надеяться, что 'Арсенал' потеряет очки в воскресной игре с 'Кристал Пэлас'.