Jahon chempionatining navbatdagi uch kechki o‘yinida Fransiya, Norvegiya va Argentina g‘alaba qozondi. Turnirning asosiy qahramonlari Kiliyan Mbappe, Erling Xoland va Lionel Messi bo‘ldi.
I guruhida Fransiya Senegalni 3:1 hisobida mag‘lub etdi. Mbappe dubl qayd etdi, Maykl Olise yana bir gol urdi. Senegal sobiq "Liverpul" o‘yinchisi Sadio Mane hisobiga gol urdi.
Shu guruhning ikkinchi o‘yinida Norvegiya Iroqni 4:1 hisobida tor-mor keltirdi. Erling Xoland jahon chempionatidagi ilk o‘yinida ikki gol urdi. Norvegiya 28 yillik tanaffusdan so‘ng turnirga qaytdi. Iroq esa 40 yil ichida ilk bor ishtirok etdi va faqat Aymen Husaynning goliga javob bera oldi.
J guruhida Argentina Jazoirni 3:0 hisobida ishonchli tarzda mag‘lub etdi. Amaldagi jahon chempionlari o‘yinni to‘liq nazorat qildi, 38 yoshli Lionel Messi xet-trik qayd etdi. Ushbu g‘alabadan so‘ng argentinaliklar guruhda yetakchilik da’vosini bildirdi.
Avvalroq Ispaniya CHM-2026da Kabo-Verde bilan durang o‘ynab, kutilmagan ochko yo‘qotgan edi. H guruhidagi uchrashuv 0:0 hisobida yakunlanib, turnirdagi ilk golsiz o‘yin bo‘ldi.

На чемпионате мира прошли три ночных матча, в которых победили Франция, Норвегия и Аргентина. Главными героями стали мировые звезды футбола — Килиан Мбаппе, Эрлинг Холанд и Лионель Месси.
Франция начала турнир с победы над Сенегалом в группе I — 3:1. Мбаппе оформил дубль, еще один мяч забил Майкл Олисе. Сенегал ответил голом бывшего игрока «Ливерпуля» Садио Мане.
В другом матче этой же группы Норвегия разгромила Ирак со счетом 4:1. Холанд забил дважды в своем дебютном матче на чемпионатах мира. Норвежцы вернулись на турнир после 28-летнего перерыва. Ирак, не игравший на ЧМ 40 лет, смог ответить только голом Аймена Хусейна.
Аргентина в группе J уверенно обыграла Алжир — 3:0. Действующие чемпионы мира контролировали игру, а 38-летний Месси оформил хет-трик. После этой победы аргентинцы сразу обозначили свои претензии на лидерство в группе.
Ранее сообщалось, что Испания сенсационно потеряла очки в матче с Кабо-Верде на ЧМ-2026. Встреча группы H завершилась со счетом 0:0 и стала первым безголевым матчем турнира.