Misr terma jamoasi bosh murabbiyi Hossam Hassanning so‘zlariga ko‘ra, FIFA Jahon chempionati doirasida Vankuverdan Sietlga to‘g‘ridan-to‘g‘ri parvoz qilish rejasi mahalliy xavfsizlik xodimlari tomonidan rad etilgan.
“Xavfsizlik organlari jamoaning Yangi Zelandiyaga qarshi o‘yindan keyin Sietlda qolish haqidagi iltimosini rad etdi, shuning uchun delegatsiya Spokanga qaytadi”, dedi Hossam Misr futbol assotsiatsiyasi tomonidan e’lon qilingan bayonotda.
Misr terma jamoasi Sietlda qolish uchun so‘rov yuborgan edi, biroq Daily Mail xabariga ko‘ra, jamoa Sietldan 450 km sharqda joylashgan Spokandagi o‘quv-mashg‘ulot bazasiga qaytadi.
Misr terma jamoasi yakshanba kuni Vankuverda Yangi Zelandiyani 3:1 hisobida mag‘lub etib, Jahon chempionatidagi ilk g‘alabasini qo‘lga kiritdi. Mohamed Salah gol urdi.

План египетской сборной по футболу вылететь напрямую из Ванкувера в Сиэтл перед финальным матчем группового этапа против Ирана был отклонен местными службами безопасности, заявил тренер Хоссам Хассан.
«Службы безопасности отказали команде в просьбе остаться в Сиэтле, как планировалось после матча с Новой Зеландией на чемпионате мира, поэтому делегация вернется в Спокан», — говорится в заявлении Хассана, опубликованном Египетской футбольной ассоциацией в понедельник.
Египетская команда подала запрос на пребывание в Сиэтле на этой неделе, но теперь вернется на свою тренировочную базу в Спокан, примерно в 450 км к востоку от Сиэтла, согласно сообщению Daily Mail.
В воскресенье Египет одержал первую в истории победу на чемпионате мира, обыграв Новую Зеландию в Ванкувере со счетом 3:1. Мохамед Салах забил гол, когда Египет отыгрался после пропущенного мяча.