Argentina terma jamoasi muxlislari Jahon chempionatining so'nggi ikki o'yinida Misr va Kabo-Verde muxlislariga nisbatan zo'ravonlik qilganlikda ayblanmoqda. Ayblovlar, shuningdek, irqchilik bilan bog'liq yuqori darajadagi bir holatni ham o'z ichiga oladi.
Seshanba kuni Atlantadagi o'yinda Argentina 2:0 hisobida mag'lub bo'layotgan edi, ammo so'nggi daqiqalarda ajoyib tarzda hisobni tenglashtirib, chorak finalga yo'l oldi. Muxlislar jamoaning yomon starti va keyingi tiklanishiga o'zlarining Misrlik muxlislarga hujum qilishlari bilan munosabat bildirishdi. Videolarda argentinalik muxlislar Misr muxlislariga pivo otayotgani aks etgan.
O'yindan so'ng argentinalik muxlislar Misr murabbiylar shtabiga Isroil bayrog'ini silkitgani ham kuzatildi. Misr bosh murabbiyi Hossam Hasan Falastin xalqiga nisbatan kuchli hamdardlik bildirgan edi.
Oldingi o'yinda Kabo-Verde muxlislari argentinalik muxlislar ularga har bir gol urilganida shisha idishlar otganini aytishdi. Kabo-Verde muxlislari soni kamroq bo'lgani uchun hujumga uchraganliklarini bildirishdi.
FIFA hozircha bu voqealar bo'yicha izoh bermagan, biroq IShowSpeed nomli ijtimoiy tarmoq yulduziga nisbatan haqoratlar yuzasidan tergov boshlaganini ma'lum qildi.

Болельщики сборной Аргентины обвиняются в агрессивном поведении по отношению к фанатам Египта и Кабо-Верде во время двух последних матчей действующих чемпионов мира. Обвинения, а также как минимум одно громкое заявление о расизме, привлекли внимание к защите титула Аргентины.
Во вторник в Атланте Египет вел 2:0, но Аргентина совершила впечатляющий камбэк, выйдя в четвертьфинал. Реакция аргентинских болельщиков на неудачное начало и последующее спасение вылилась в нападение на египетских фанатов. На видео запечатлено, как аргентинцы бросают пиво в египтян после того, как счет сравнялся.
После матча аргентинские болельщики также размахивали израильским флагом перед тренерским штабом Египта. Главный тренер Египта Хоссам Хасан ранее выражал поддержку палестинскому народу.
В предыдущем матче с Кабо-Верде болельщики африканской команды заявили, что аргентинцы бросали в них бутылки после каждого гола. Фанаты Кабо-Верде отметили, что их было значительно меньше.
FIFA пока не комментирует инциденты, но уже начала расследование в связи с оскорблениями в адрес стримера IShowSpeed, назвав ЧМ «праздником единства, разнообразия и уважения».