Britaniya ommaviy axborot vositalarining xabar berishicha, amaldagi Italiya chempioni 26 yoshli futbolchi uchun taxminan 30 million funt sterling (40,59 million dollar) to‘lagan.
“Angliyalik qanot himoyachisi, 2000-yilda tug‘ilgan, “Tottenham”dan “Neraddzurri”ga doimiy transfer asosida kelib qo‘shildi; Spens klub bilan 2031-yil 30-iyungacha shartnoma imzoladi”, — deyiladi klubning shanba kuni e’lon qilingan bayonotida.
Spens to‘rt yil davomida Shimoliy Londonda o‘ynab, 85 ta o‘yinda maydonga tushdi va Yevropa Ligasida g‘olib chiqdi.
Asosiy jamoada kam maydonga tushgani sababli u “Renn”, “Lids Yunayted” va “Jenoa” klublarida ijarada o‘ynadi va nihoyat “Tottenham”da o‘zini ko‘rsatdi.
Angliya terma jamoasi a’zosi Tomas Tuhelning 2026-yilgi jahon chempionatidagi tarkibida ham bo‘lib, sakkizta o‘yinda maydonga tushdi, jumladan, Angliyaning uchinchi o‘rin uchun o‘yindagi g‘alabasida ham ishtirok etdi.

Миланский «Интер» объявил о переходе защитника сборной Англии Джеда Спенса из «Тоттенхэма» на правах постоянного трансфера. Контракт рассчитан на пять лет.
По сообщениям британских СМИ, действующий чемпион Италии заплатил за 26-летнего футболиста около 30 миллионов фунтов стерлингов (40,59 миллиона долларов).
«Английский защитник, родившийся в 2000 году, присоединился к «нерадзурри» из «Тоттенхэма» на постоянной основе; Спенс подписал контракт с клубом до 30 июня 2031 года», — говорится в заявлении клуба, опубликованном в субботу.
Спенс покидает Северный Лондон после четырех лет, за которые он провел 85 матчей и выиграл Лигу Европы.
Ограниченные возможности в основном составе привели к арендам в «Ренн», «Лидс Юнайтед» и «Дженоа», прежде чем он окончательно закрепился в «Тоттенхэме».
Игрок сборной Англии также входил в состав Томаса Тухеля на чемпионате мира 2026 года, проведя восемь матчей, включая победу Англии в матче за третье место.
В «Интере» Спенс воссоединится с защитником сборной Англии Джоном Стоунзом, который подписал двухлетний контракт после ухода из «Манчестер Сити».