25-fevral kuni Farg‘ona viloyati Qo‘qon shahridagi ko‘p qavatli uylardan birida gaz portlashi sodir bo‘ldi. Bu haqda Favqulodda Vaziyatlar Vazirligi (FVV) xabar berdi.
Portlash natijasida yong‘in kelib chiqdi. Yong‘in haqidagi xabar viloyat Favqulodda Vaziyatlar Boshqarmasiga soat 14:47 da yetib kelgan. Qutqaruv bo‘linmalari manzilga yetib borib, yong‘inni bartaraf etgan.
Vazirlik dastlabki ma’lumotlarga ko‘ra, jarohatlanganlar to‘g‘risida xabar kelmaganini bildirdi. Hozirda FVV qutqaruvchilari hodisa oqibatlarini bartaraf etish bo‘yicha ishlarni olib bormoqda.

On February 25, a gas explosion occurred in a multi-story building in Kokand, Fergana Region. The Ministry of Emergency Situations (MES) reported the incident.
The explosion resulted in a fire. The fire was reported to the regional MES department at 14:47. Rescue units arrived at the scene and extinguished the blaze.
According to preliminary information from the ministry, there have been no reports of casualties. Currently, MES rescuers are conducting work to address the aftermath of the incident.