O'zbekiston Tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov Londonda Buyuk Britaniyaning investitsiyalar bo'yicha davlat vaziri lord Jason Stokvud bilan uchrashdi. Uchrashuvning asosiy natijasi sifatida tibbiy xizmatlar sohasida hamkorlik memorandumi imzolandi.
Bu hujjat O'zbekistonda sog'liqni saqlash va farmatsevtika ishlab chiqarishni rivojlantirish uchun hamkorlikni kengaytirish asosini yaratadi.
Tomonlar, shuningdek, sanoat, energetika, infratuzilma, qishloq xo'jaligi, kritik minerallar va raqamli texnologiyalar sohalarida ikki tomonlama hamkorlikni kengaytirish imkoniyatlarini muhokama qildi.
Ilgari O'zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyev mamlakatda ishchi tashrif bilan bo'lgan Markaziy Osiyo va Ozarbayjon bo'yicha Buyuk Britaniyaning savdo elchisi lord Jon Olderdaysni qabul qilgan edi.

Министр иностранных дел Узбекистана Бахтиер Саидов провёл встречу в Лондоне с государственным министром по инвестициям Великобритании лордом Джейсоном Стоквудом. Ключевым итогом переговоров стало подписание Меморандума о сотрудничестве в сфере медицинских услуг.
Документ закладывает основу для расширения сотрудничества в области здравоохранения и развития фармацевтического производства в Узбекистане.
Стороны также обсудили возможности расширения двустороннего сотрудничества в сфере промышленности, энергетики, инфраструктуры, сельского хозяйства, критических минералов и цифровых технологий.
Ранее президент Узбекистана Шавкат Мирзиёев принял торгового посланника Великобритании по Центральной Азии и Азербайджану лорда Джона Олдердайса, находившегося в стране с рабочим визитом.