O'zbekiston Tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov Londonda Buyuk Britaniyaning investitsiyalar bo'yicha davlat vaziri lord Jason Stokvud bilan uchrashdi. Uchrashuvning asosiy natijasi sifatida tibbiy xizmatlar sohasida hamkorlik memorandumi imzolandi.
Bu hujjat O'zbekistonda sog'liqni saqlash va farmatsevtika ishlab chiqarishni rivojlantirish uchun hamkorlikni kengaytirish asosini yaratadi.
Tomonlar, shuningdek, sanoat, energetika, infratuzilma, qishloq xo'jaligi, kritik minerallar va raqamli texnologiyalar sohalarida ikki tomonlama hamkorlikni kengaytirish imkoniyatlarini muhokama qildi.
Ilgari O'zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyev mamlakatda ishchi tashrif bilan bo'lgan Markaziy Osiyo va Ozarbayjon bo'yicha Buyuk Britaniyaning savdo elchisi lord Jon Olderdaysni qabul qilgan edi.

Uzbek Foreign Minister Bakhtiyor Saidov met with UK Minister of State for Investment Lord Jason Stockwood in London. The key outcome was the signing of a Memorandum of Cooperation in medical services.
The document establishes a foundation for expanding cooperation in healthcare and developing pharmaceutical production in Uzbekistan.
The sides also discussed opportunities to enhance bilateral cooperation in industry, energy, infrastructure, agriculture, critical minerals, and digital technologies.
Previously, Uzbek President Shavkat Mirziyoyev received UK Trade Envoy for Central Asia and Azerbaijan Lord John Olderdays, who was on a working visit to the country.