Nashrning ma'lumotlariga ko'ra, Kim Ju E rasmiy ravishda raketa bo'limi boshlig'i lavozimini egallagan Chan Chan Xa bo'lsa-da, amalda bu vazifalarni bajarib kelmoqda. Manbalar ta'kidlashicha, u harbiylardan hisobotlar oladi va buyruqlar beradi, shuningdek, Pxenyanda bo'lib o'tgan Koreya Mehnat partiyasining to'qqizinchi qurultoyida siyosiy masalalar muhokamasida qatnashgan.
Shimoliy Koreya rahbarining qizining mavjudligi rasmiy ravishda 2022-yil noyabr oyida, u otasi bilan "Xvason-17" qit'alararo ballistik raketasini uchirish paytida hamrohlik qilganida ma'lum bo'lgan. O'sha paytda uning ismi ommaga ochiq e'lon qilinmagan.
Ilgari Reuters agentligi Janubiy Koreya Milliy razvedka xizmatiga tayangan holda, Kim Chen Ir qizini o'zining mumkin bo'lgan vorisi sifatida ko'rib chiqayotgani va uning siyosiy pozitsiyalarini mustahkamlash uchun allaqachon choralar ko'rayotgani haqida xabar bergan edi. Janubiy Koreya parlament a'zolarining so'zlariga ko'ra, razvedka tushuntirishlari o'zgargan — agar ilgari "nomzodni ko'rib chiqish" haqida gap ketgan bo'lsa, endi esa vorisni amalda tayinlash bosqichi haqida gapirilmoqda.

Председатель Государственного совета КНДР Ким Чен Ын назначил свою 13-летнюю дочь Ким Чжу Э руководителем ракетной программы страны. Об этом сообщила южнокорейская газета The Chosun Daily со ссылкой на правительственные источники.
По данным издания, Ким Чжу Э фактически исполняет обязанности главы ракетного подразделения, несмотря на то что формально эту должность занимает Чан Чан Ха. Источники утверждают, что она получает доклады от военных и отдает распоряжения, а также принимала участие в обсуждении политических вопросов на девятом съезде Трудовой партии Кореи в Пхеньяне.
Официально о существовании дочери северокорейского лидера стало известно в ноябре 2022 года, когда она сопровождала отца во время запуска межконтинентальной баллистической ракеты «Хвасон-17». Тогда ее имя публично не раскрывалось.
Ранее агентство Reuters со ссылкой на Национальную разведывательную службу Южной Кореи сообщало, что Ким Чен Ын рассматривает дочь в качестве своей возможной преемницы и уже предпринимает шаги для укрепления ее политических позиций. По словам южнокорейских парламентариев, формулировки разведки изменились — если ранее речь шла о «рассмотрении кандидатуры», то теперь говорится о стадии фактического назначения преемника.