Ukraina hukumati ma'lumotlariga ko'ra, Rossiya tungi vaqtda bir qator shaharlarga uchuvchisiz samolyotlar va raketalar bilan hujum qilgan. Natijada kamida 20 kishi jarohatlangan.
Odesa port shahrida turar-joy binolari, maktab va bolalar bog'chasi zarar ko'rgan. Mahalliy harbiy ma'muriyat rahbari Serhiy Lisakning Telegramdagi xabariga ko'ra, infratuzilmaga ham ziyon yetgan, biroq qurbonlar soni haqida ma'lumot yo'q.
Dnipro shahrida esa 18 kishi, jumladan bir bola yaralangan. Viloyat gubernatori Oleksandr Xanzha bu haqda Telegramda ma'lum qilgan.
Ukraina harbiy-havo kuchlari Rossiya 524 ta dron va 22 ta raketani uchirganini, havo hujumidan mudofaa tizimlari 503 ta dronni zararsizlantirganini bildirgan. Asosiy nishon Dnipro va uning atrofi bo'lgan.
Ayni paytda Rossiyaning Rostov viloyati gubernatori Yuriy Slyusar Taganrog, Kamensk va Azov tumanlarida havo hujumi qaytarilganini, dronlar yo'q qilinganini aytgan. Bu xabarlarni mustaqil tekshirish imkoni yo'q.
Ukraina prezidenti Volodimir Zelenskiy juma kuni Kiyevga qilingan halokatli zarbalardan so'ng javob choralarini va'da qilgan. Dam olish kunlarida u Ukrainaning uzoq masofali qurollari "vaziyatni sezilarli darajada o'zgartirmoqda" deb ta'kidlagan.

Власти Украины сообщили о новой волне ударов беспилотниками и ракетами со стороны России в ночь на понедельник. По меньшей мере 20 человек получили ранения.
В Одессе повреждены жилые дома, школа и детский сад. Глава местной военной администрации Сергей Лысак заявил в Telegram, что также пострадала инфраструктура, но данных о других жертвах нет.
В Днепре ранены 18 человек, включая одного ребенка, сообщил глава областной администрации Александр Ханжа.
Воздушные силы Украины заявили, что Россия запустила 524 беспилотника и 22 ракеты; ПВО сбила 503 дрона. Основной целью, предположительно, был Днепр и окрестности.
Губернатор Ростовской области Юрий Слюсарь сообщил об отражении воздушной атаки в Таганроге, Каменском и Азовском районах. Эти данные независимо не подтверждены.
Президент Украины Владимир Зеленский в пятницу пообещал ответные удары после смертоносных атак на Киев. В выходные он заявил, что дальнобойное оружие Украины "значительно меняет ситуацию".