Vashington, Oq Uy yaqinida bir necha marta otishma ovozi eshitilganidan so‘ng, binoga favqulodda xavfsizlik choralari joriy etildi. Hodisa shanba kuni kechqurun sodir bo‘lgan va AQSh prezidenti Donald Trump o‘sha paytda Oq Uyda Eron bilan muzokaralar olib borayotgan edi.
DW’ning Vashingtondagi muxbiri Benjamin Alvaresning xabar berishicha, 17-ko‘cha va H ko‘chasi NW kesishmasida, Oq Uyga yaqin hududda kuchli maxfiy xizmat, politsiya va Milliy gvardiya xodimlari joylashtirilgan. AFP agentligi ma’lumotiga ko‘ra, politsiya hududni to‘sib qo‘ygan.
Ayni paytda voqea tafsilotlari noaniqligicha qolmoqda. Rasmiylar otishma sababi va kim tomonidan sodir etilgani haqida hozircha izoh bermagan. Oq Uy xavfsizlik xizmati vaziyatni nazorat ostiga olgan.

В субботу вечером вблизи Белого дома были слышны несколько выстрелов, после чего здание было немедленно заблокировано. Президент США Дональд Трамп в это время находился в Белом доме, где, как утверждается, вел переговоры с Ираном.
Корреспондент DW в Вашингтоне Бенджамин Альварес сообщил о «массированном присутствии Секретной службы, полиции и Национальной гвардии» на пересечении 17-й улицы и H-стрит NW, прямо у Белого дома. По данным агентства AFP, полиция оцепила территорию.
Подробности инцидента пока не раскрываются. Официальные лица не комментируют, кто стрелял и по какой причине. Службы безопасности Белого дома контролируют ситуацию.