Hindistonda 'Cockroach Janta Party' (CJP) nomli partiya ta'lim vaziri Dharmendra Pradhanning iste'fosini talab qilib, norozilik namoyishlarini kuchaytirmoqda. Partiya imtihonlardagi qonunbuzarliklar va talabalar o'limini vazirning beparvoligi bilan bog'laydi.
CJP tarafdorlari Dehli shahridagi Jantar Mantar maydonida yig'ilishni rejalashtirgan. Ular vazirni imtihon tizimidagi nosozliklar va talabalar o'limiga sabab bo'lganlikda ayblamoqda.
Shu bilan birga, Falastin elchixonasi Hindistondan shoshilinch tibbiy yordam so'ragan. Falastin sog'liqni saqlash tizimi inqirozga yuz tutgani aytilmoqda.
Manipur shtatida politsiya zo'ravonlik, talonchilik va o'g'irlikda ayblangan 10 kishini hibsga oldi. Mintaqada keskinlik yuqoriligicha qolmoqda.

В Индии «Партия тараканов» (Cockroach Janta Party, CJP) усиливает давление на правительство, требуя отставки министра образования Дхармендры Прадхана из-за предполагаемых нарушений на экзаменах и самоубийств студентов.
Сторонники партии планируют собраться в Дели на площади Джантар-Мантар для продолжения протестов. Они обвиняют министра в халатности, приведшей к сбоям в экзаменационной системе и гибели студентов.
Палестинское посольство в Индии обратилось к Нью-Дели с просьбой о срочной медицинской помощи, заявив, что система здравоохранения Палестины находится на грани краха.
В штате Манипур полиция арестовала 10 человек за насилие, грабежи и разбои в неспокойном регионе на северо-востоке Индии.