Kanadaning Monreal shahrida sodir bo‘lgan otishma natijasida uch kishi, jumladan, politsiyachi, fuqaro va gumonlanuvchi halok bo‘ldi. Politsiya ma’lumotlariga ko‘ra, vaziyat hali ham rivojlanmoqda.
Dushanba kuni sodir bo‘lgan voqea tafsilotlari hozircha kam. Politsiya ijtimoiy tarmoqlarda “Gumonlanuvchi zararsizlantirildi. Ikki politsiyachi va bir fuqaro yaralandi”, deb yozdi. Xabarda bir nechta hujumchi bor-yo‘qligi aniqlanmagan.
Monreal politsiyasi keyinroq bir politsiyachi xizmat vazifasini bajarayotganda halok bo‘lganini tasdiqladi. AFP agentligi xabariga ko‘ra, hujum natijasida politsiyachi, fuqaro va gumonlanuvchi hayotdan ko‘z yumgan.
Gumon qilinayotgan sabab hozircha oshkor etilmagan. Huquq-tartibot idoralari ilgari shaharning Cote-des-Neiges hududida “qurollangan va xavfli” gumonlanuvchi borligi haqida ogohlantirib, aholini uyda qolishga chaqirgan edi.

В результате стрельбы в канадском Монреале погибли три человека, включая полицейского, местного жителя и предполагаемого нападавшего. Полиция сообщает, что ситуация продолжает развиваться.
Подробности инцидента, произошедшего в понедельник, пока скудны. В сообщении полиции в соцсетях говорится: «Подозреваемый нейтрализован. Ранены двое полицейских и один гражданин». Не уточняется, был ли один нападавший или несколько.
Позже полиция Монреаля подтвердила гибель офицера при исполнении. По данным AFP, в результате атаки погибли полицейский, гражданское лицо и предполагаемый преступник.
Мотивы нападения пока не раскрыты. Ранее правоохранители предупреждали об «вооруженном и опасном» подозреваемом в районе Кот-де-Неж и призывали жителей не выходить на улицу.