Atlanta shahrida bo‘lib o‘tgan Jahon chempionati o‘yinida Marokash terma jamoasi Gaiti ustidan 4:2 hisobida g‘alaba qozondi. Biroq, Braziliyaga gol farqi bilan yutqazib, C guruhida ikkinchi o‘rinni egalladi.
Gaiti jamoasi 52 yil ichida ilk bor Jahon chempionatida gol urdi. Yassine Bounou avtogol va Wilson Isidorning ajoyib zarbasi Gaitiga ikki marta hisobda oldinga chiqish imkonini berdi.
Achraf Hakimi va Ismael Saibari (turnirdagi uchinchi goli) hisobni tenglashtirdi. Soufiane Rahimi va Gessime Yassine ikkinchi bo‘limda Marokashga g‘alaba keltirdi.
Marokash guruhda ikkinchi o‘rinni egallab, Monterreyga yo‘l oladi va ehtimol Niderlandiya yoki Yaponiya bilan to‘qnash keladi.
Gaiti uch g‘alabasiz turnirni yakunladi, ammo 1974 yildan beri ilk bor ishtirok etgan jahon chempionatida muxlislarini xursand qildi.
Marokash sardori Hakimi Fransiyada zo‘rlash ayblovi bilan sud qilinishi haqidagi xabarga qaramay, o‘yinda faol qatnashdi.

В Атланте состоялся захватывающий матч чемпионата мира, в котором Марокко дважды отыгрывался и победил Гаити со счетом 4:2. Однако команда не смогла занять первое место в группе C, уступив Бразилии по разнице мячей.
Гаити прервал 52-летнюю безголевую серию на чемпионатах мира: автогол Яссина Буну и потрясающий удар Уилсона Исидора дважды выводили аутсайдера вперед.
Ашраф Хакими и Исмаэль Сайбари (третий гол на турнире) сравняли счет до перерыва. Во втором тайме Софьян Рахими и Гессим Яссин принесли Марокко победу.
Марокко финишировал вторым в группе и отправится в Монтеррей, где, вероятно, встретится с Нидерландами или Японией.
Гаити покидает турнир без очков, но болельщики гордятся командой, впервые с 1974 года пробившейся на мундиаль.
Капитан Марокко Хакими продолжает играть, несмотря на информацию о предстоящем суде по обвинению в изнасиловании во Франции.