AQSh Kongressi a'zosi Joys Bitti ma'lum qilishicha, kengash shuningdek, Vashingtondagi ushbu sah'nat maskanini ikki yilga yopib, kapital ta'mirlashni boshlashga ham rozilik bergan. Bu qaror federal sudya Kristofer Kuperning may oyida Tramp ismini binodan olib tashlash haqidagi qaroridan so'ng qabul qilindi.
Sudya Kuper o'z qarorida "Kennedi markazining asosiy nizomi markaz Kennedi prezidenti nomi bilan atalishi kerakligini aniq ko'rsatadi va u boshqa rasmiy nom yoki jamoat yodgorligiga ega bo'lishi mumkin emas" deb ta'kidlagan edi. Bu qaror Trampning markaz rahbariyatini o'zgartirish va uni o'z nazoratiga olish harakatlariga javoban chiqarilgan.
Demokrat kongressmen Bitti bu harakatni "sud qarorini chetlab o'tishga urinish" deb atadi va "men bu qadrli milliy yodgorlik uchun kurashishda davom etaman" dedi. Uning so'zlariga ko'ra, kengash binoning old qismini "Prezident Donald J. Tramp tomonidan qayta tiklangan va ta'mirlangan Jon F. Kennedi nomidagi sah'nat san'ati markazi" deb o'zgartirishga va hududni "Prezident Donald J. Tramp maydoni" deb nomlashga ovoz bergan.
Bu qaror Trampning Vashingtondagi taniqli yodgorliklarni o'zgartirish bo'yicha keng ko'lamli sa'y-harakatlarining bir qismi. Avvalroq sud Oq uyning Sharqiy qanotini buzish bilan bog'liq rejalarini to'xtatgan edi. Trampning Reflecting Pool ta'mirlash loyihasi ham jiddiy muammolarga duch kelgan.
Nyu-York Tayms gazetasining xabariga ko'ra, muassasa nomi ostidagi yozuvda "Prezident Donald J. Tramp tomonidan qayta tiklangan va ta'mirlangan" deb yozilishi rejalashtirilgan. Bu so'zlar federal qonundagi "jamoat joylarida qo'shimcha yodgorliklar yoki lavhalar o'rnatilishi mumkin emas" degan qoidani chetlab o'tishga qaratilgan bo'lishi mumkin.

Совет попечителей Центра исполнительских искусств имени Джона Ф. Кеннеди в четверг проголосовал за добавление имени президента Дональда Трампа на фасад здания. Это решение рассматривается как попытка обойти решение суда, вынесенное в мае.
Член Конгресса США Джойс Битти сообщила, что совет также проголосовал за двухлетнее закрытие театральной площадки в Вашингтоне для проведения капитального ремонта. Это решение было принято после того, как федеральный судья Кристофер Купер в мае постановил убрать имя Трампа со здания, заявив, что только Конгресс может изменить название учреждения или санкционировать крупные изменения.
Судья Купер в своем решении подчеркнул: "Органический статут Центра Кеннеди недвусмысленно указывает, что Центр должен носить имя президента Кеннеди, и он не может иметь никакого другого официального названия или публичного мемориала на основе одностороннего решения Совета". Это решение стало ответом на усилия Трампа по реформированию руководства центра.
Демократ Битти назвала эти действия "прозрачной попыткой обойти решение суда" и заявила: "Я продолжу бороться за этот ценный национальный памятник". По ее словам, совет проголосовал за изменение фасада здания на "Центр исполнительских искусств имени Джона Ф. Кеннеди, восстановленный и отремонтированный президентом Дональдом Дж. Трампом" и переименование площадки в "Площадь президента Дональда Дж. Трампа".
Это решение является частью более широких усилий Трампа по преобразованию известных вашингтонских достопримечательностей. Ранее апелляционный суд приостановил его планы по реконструкции Белого дома после сноса Восточного крыла. Его проект реконструкции Мемориального бассейна также столкнулся с серьезными проблемами.
По данным The New York Times, надпись под названием учреждения будет гласить: "Восстановлено и отремонтировано президентом Дональдом Дж. Трампом". Газета отмечает, что такая формулировка, по-видимому, предназначена для обхода положения федерального закона, которое гласит, что "никакие дополнительные мемориалы или памятные доски в общественных местах не могут быть установлены".