Avstraliyalik istiqbolli golfchi Jessica Bang Tailandda musobaqaga tayyorgarlik ko'rayotganda miya qon ketishidan vafot etdi. Bu haqda uning oilasi va tur rasmiylari ma'lum qildi.
18 yoshli sportchi shu yilning boshida o'zining beshinchi professional turnirida ilk g'alabasini qo'lga kiritgan edi. U 1 avgust kuni yiqilib, Bangkokdagi kasalxonaga shoshilinch yetkazilgan va u yerda miya operatsiyasi o'tkazilgan.
Afsuski, operatsiyadan keyin ham uning ahvoli yaxshilanmadi va u payshanba kuni vafot etdi. Oilasi GoFundMe sahifasida shunday yozdi: “Biz bu xabardan juda qayg'udamiz. Ammo Jessicani eslab, uning golfga bo'lgan ishtiyoqi va fidoyiligini nishonlashni davom ettiramiz.”
Yig'ilgan mablag' uning ota-onasiga tibbiy xarajatlarini qoplash uchun beriladi. Bang Bangkokda Koreya ayollar professional turi uchun xalqaro saralash turnirida ishtirok etish uchun kelgan edi.
WPGA Tour of Australasia uni “ajoyib yosh iste'dod” deb atadi. U 2025-yil oxirida professionalga aylandi. Tashkilot bayonotida: “Biz bu og'ir damda uning oilasi, do'stlari va yaqinlariga hamdardlik bildiramiz”, deyiladi.

Перспективная австралийская гольфистка Джессика Банг скончалась после кровоизлияния в мозг, которое произошло во время подготовки к турниру в Таиланде. Об этом сообщили ее семья и официальные лица тура.
18-летняя спортсменка, одержавшая свою первую профессиональную победу всего в пятом старте в начале этого года, упала 1 августа и была доставлена в больницу в Бангкоке, где ей была проведена экстренная операция на мозге.
Она не пришла в себя и скончалась в четверг. «Мы действительно убиты горем из-за этой новости», — заявили члены семьи на странице GoFundMe, созданной после того, как она заболела. «Однако мы хотим продолжать помнить Джессику и отмечать ее достижения, страсть и преданность гольфу».
Собранные средства будут переданы ее родителям в счет медицинских расходов. Банг находилась в Бангкоке для участия в международном квалификационном турнире для женского профессионального тура Кореи.
WPGA Tour of Australasia назвала ее «выдающимся молодым талантом», которая стала профессионалом в конце 2025 года после блестящей любительской карьеры. В заявлении тура говорится: «Мы глубоко опечалены кончиной молодого члена тура Джессики Банг в Таиланде. Наши мысли и молитвы с ее семьей, друзьями и всеми, кто знал и любил ее».